Asset 3

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek – detektywistyczne HOPA

Sebastian Sieńczuk / 20.07.2013
komentarze: 0

9 poszlak

Artifex Mundi to jeden z najlepszych na świecie producentów casualowych gier przygodowych. Studio stworzyło własną technologię o nazwie Spark Casual Engine – jedyna na świecie technologia tego typu, umożliwiająca tworzenie zaawansowanych gier przygodowych 2D. 18 lipca miała miejsce premiera kolejnego ich dziecka – 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek.

Akcja gry toczy się w latach 50-tych ubiegłego wieku. Główną bohaterką jest pani detektyw – specjalistka od spraw paranormalnych. Ściągnięta przez swoją przyjaciółkę, reporterkę Helen Hunter do nadmorskiej miejscowości Serpent Creek w celu zbadania pewnego odkrycia, odkrywa, że dziennikarka zniknęła i nikt nigdy o niej nie słyszał. Naszym zadaniem jest pomoc w odnalezieniu Helen oraz odkrycie mrocznych tajemnic skrywanych przez Serpent Creek.

9 poszlak

Tajemnica Serpent Creek jest produkcją z gatunku HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure). Twórcy umiejętnie połączyli detektywistyczną przygodę z szeregiem logicznych mini-gier oraz zagadkami typu „ukryte obiekty”. Nowatorski Tryb Detektywa pozwoli nam na odnajdywanie śladów i łączenie ich ze sobą. Możemy odwiedzić 40 zróżnicowanych, ręcznie malowanych lokacji, spotkać 6 niezależnych postaci, które posiadają własną osobowość i historię oraz rozegrać kilkanaście mini-gierek.

Produkcja odznacza się estetyczną, ręcznie rysowaną, dwuwymiarową grafiką. Jest też w pełni udźwiękowiona i wyposażona w polskie napisy. Grę możecie kupić m.in. bezpośrednio na stronie polskiego wydawcy – Artifex Munndi.