Asset 3

Kolejne gry trafiły na platformę Steam poprzez Steam Greenlight, w tym polski Darkwood

Andrzej Kała / 25.07.2013
komentarze: 0

Steam Greenlight

Na platformę Steam dzięki programowi Steam Greenlight trafiło właśnie kolejne 14 gier, wśród których znalazła się także produkcja z Polski. Zobaczmy więc jakie dokładnie tytuły trafiły na listę.

Darkwood

Darkwood

Na początek polska produkcja Darkwood autorstwa polskiego studia Acid Wizard. Gra ta należy do gatunku survival horrorów, w której największym czynnikiem powodującym szybsze bicie serca jest strach przed nieznanym. Jest to gra typu roguelike, więc oprócz rozwijania bohatera mamy także tylko jedno życie – jeśli zginiemy to zaczynamy całą zabawę od początku.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda rozgrywka.

Among the sleep

Among the Sleep

O Among the Sleep mieliśmy już okazję szerzej napisać. To nietypowy horror, w którym wcielimy się w postać bezbronnego dziecka przemierzającego nawiedzony dom. Poniżej znajdziecie krótki materiał wideo prezentujący rozgrywkę.

A Hat in Time

A Hat in Time

O projekcie A Hat in Time wspominaliśmy już pod koniec maja, kiedy to twórcom udało się zebrać fundusze na realizację projektu poprzez serwis Kickstarter. Tym bardziej cieszy wiadomość, że tytuł ten będzie można bezproblemowo nabyć poprzez platformę Steam.

https://www.youtube.com/watch?v=DPMj_4czU1U

Deadly Premonition: The Director’s Cut

Deadly Premonition

Dopiero co kilka dni temu pisaliśmy o tym, ze Deadly Premonition: The Director’s Cut zmierza na PC, a już udało się tej produkcji wbić na platformę Steam. Jeśli podobał Wam się serial Twin Peaks, to nie powinniście pominąć tej produkcji, tym bardziej że w tej wersji poprawione zostało sporo błędów i poprawiono sterowanie.

BROFORCE

BROFORCE

Staroszkolna strzelanina, z pełną destrukcją otoczenia, która jednocześnie jest parodią wszelkich filmów akcji lat 90tych. Wśród bohaterów, którymi możemy zagrać znaleźli się m.in. Bro Hard, Rambo, BA Barracus a nawet Brodell Walker. Po obejrzeniu poniższego zwiastuna będziecie doskonale wiedzieć o kim mowa 😉

Chasm

Chasm

Produkcja studia Discord Games to gra z przecięcia gatunków Action RPG i platformówki w stylu Super Metroid z proceduralnie generowanymi lochami, co gwarantuje nam że każda rozgrywka będzie inna. Nie zabraknie również znanych z gier action RPG niezliczonych skarbów i przedmiotów.

Chasm is a 2D Action-RPG Platformer currently in development for Windows, Mac, & Linux. Taking equal inspiration from hack ‘n slash dungeon crawlers (procedurally generated dungeons, loot drops, etc) and Metroidvania-style platformers, the game aims to immerse you in its 2D fantasy world full of exciting treasure, deadly enemies, and abundant secrets.

Shelter

Shelter

To nowy projekt twórców Pid, w którym przyjdzie nam wcielić się w postać borsuczej mamy, przed którą natura postawiła zadanie dbania o swoje stado. Jest to dosłownie symulator życia tych zwierzątek.

Centration

Centration

Produkcja ta jest sandboxem rozgrywającym się w kosmosie. Wraz z innymi graczami zostaniemy rzuceni na pokład stacji kosmicznej, na której pojawią się problemy z osprzętem, a naszym zadaniem będzie po prostu przetrwać.

Divekick

Divekick

Nietypowa bijatyka, w której jest w zasadzie dostępny jeden cios – kopniak z wyskoku, a naszą postać kontrolujemy za pomocą dwóch przycisków.

oryginalna bijatyka 2D, gdzie podstawowym ciosem jest kopniak z wyskoku, a kontroluje się ją dwoma przyciskami

Operation Black Mesa

Operation Black Mesa

Ten darmowy projekt to remake Half-Life: Opposing Force który poprawia nie tylko warstwę wizualną, ale także m.in. inteligencję przecwników.

Starmade

Starmade

W produkcji tej mamy okazję zbudować statek kosmiczny swoich marzeń, a następnie eksplorować galaktykę samemu bądź ze znajomymi, zbierać zasoby, rozbudowywać nasz pojazd

https://www.youtube.com/watch?v=Vt_DS10OGho

Project Awakened

Project Awakened

Studio Phosphor Games w tej grze daje nam pełną swobodę w możliwości decydowanie o tym kim chce być. Gra zaciera granicę między gatunkami i daje nam pełną swobodę.

Recruits

Recruits

Typowa strzelanka z widokiem z góry, w której przyjdzie nam dowodzić oddziałem żołnierzy. Twórcy mocno inspirowali się m.in. takim klasykiem jak Cannon Fodder.

Rekoil

Rekoil

Tytuł ten jest kwintesencją gatunku strzelanin FPP – przygotowaną pod kątem modów, czy rywalizacji e-sportowej. To tak naprawdę od nas zależy jaką strzelaniną będzie Rekoil.

https://www.youtube.com/watch?v=cyKoq48c170