Asset 3

Ruszyła zbiórka pieniędzy na Muzeum Gier Wideo!

Andrzej Kała / 15.08.2013
komentarze: 0

Muzeum Gier Wideo

Ruszyła zbiórka funduszy na Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu! Z lekkim opóźnieniem, ale najważniejsze jest to że w końcu każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do tej inicjatywy i sprawić, że muzeum nie będzie wyłącznie marzeniem, a stanie się rzeczywistością. Zbiórka organizowana jest poprzez serwis Wspieram.to.

Czym jednak jest Muzeum Gier Wideo i co będzie oferowało?

Naszym celem jest powstanie Muzeum Gier Wideo, które fizycznie będzie mieściło się we Wrocławiu, a impreza GoldenFive 2013 zainicjuje zakrojoną na szeroką skalę kampanie promocyjną.

Muzeum będzie skupiać (nie tylko) fanów gier i będzie opierało się 4 filarach:

  • muzeum (gdzie eksponować będziemy stare konsole, czasopisma, gadżety etc)
  • edukacja (chcemy poprzez różne badania/szkolenia/informację, udowodnić że gry to nie tylko zło i przemoc)
  • crowdfunding (będziemy promować, pomagać i wspierać niezależnych twórców z branży)
  • retro-kawiarnia (dzięki, której zapewnimy dalszy rozwój inicjatywie)

Gorąco zachęcamy Was do wsparcia tej inicjatywy – najniższy próg to już 1zł! Chcielibyśmy jednak zwrócić Waszą uwagę na propozycję, która naszym zdaniem powinna być pakietem minimum dla każdego gracza:

[16-bit] – 25zł

Podziękowanie mailowe, Twoje imię i nazwisko znajdzie się w zakładce na oficjalnej stronie WWW, jednodniowy bilet na GoldenFive 2013 oraz bilet do Muzeum Gier Wideo.

Oczywiście – każdy ma inne możliwości finansowe, niemniej jednak – 25zł to nie jest aż tak dużo, a to co dostajecie w zamian to pełen wypas! 🙂

Trzymamy kciuki! Mamy nadzieję, że uda się sfinansować ten projekt i takie muzeum wreszcie powstanie. Będziemy informować Was na bieżąco o postępach.

Projekt Muzeum Gier Wideo w serwisie Wspieram.to.