Asset 3

The Witcher Adventure Game – będzie wiedźmińska planszówka!

Bartek Cieślak / 23.08.2013
komentarze: 0

Wczoraj internet obiegło zdjęcie z targów Gamescom 2013, gdzie ekipa CD Projekt RED zaprezentowała… grę planszową Wiedźmin! Zdjęcie wrzucone na Twittera wywołało burzę domysłów i skrajnych reakcji, minęło już jednak kilkanaście godzin i nasza wiedza o projekcie w tym czasie znacząco się powiększyła, głównie dzięki kolejnym zdjęciom, które wyciekły ze stoiska REDów. Co na razie wiemy o grze?

Podstawowa informacja: za grę odpowiada Ignacy Trzewiczek, co już na wstępie fanów planszówek powinno uspokoić. Trzewiczek znany jest z wielu znakomitych tytułów, w tym ostatnio z Robinsona Crusoe, nominowanego do International Gamers Award – jednej z ważniejszych nagród w branży gier planszowych.

Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku minimum 16 lat, a przewidywany czas rozgrywki to 2 godziny. Nie ma informacji czy gracze będą walczyli ze sobą czy raczej będziemy mieli do czynienia z grą kooperacyjną. Grywalnymi postaciami mają być Geralt, Jaskier, Triss i Zoltan, którzy na planszy reprezentowani będą przez plastikowe figurki.

Jak widać na obrazkach, plansza gry jest bardzo fajnie wykonana i przedstawia możliwe lokacje do odwiedzenia, gra będzie miała również specjalne kostki stworzone na jej potrzeby.

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać, ale już teraz można uderzyć w umiarkowany optymizm. Czuję w kościach, że będzie dobrze. Byle tylko gra nie miała tak wysokiego progu wstępu niż wspomniany Robinson, którego akurat wczoraj odebrałem i męczę się z grubą i skomplikowaną instrukcją – efekty i wrażenia z gry opiszę, jak tylko uda się rozegrać kilka partii 😉

The Witcher Adventure Game 3