Asset 3

BioShock Infinite: The Siege of Columbia – kolejna planszówka oparta o grę

Bartek Cieślak / 29.08.2013
komentarze: 0

Bioshock Board Game

Rynek gier planszowych ma się coraz lepiej, nic więc dziwnego, że marki znane z komputerów i konsol zaczynają coraz częściej próbować swoich sił również na stołach swoich fanów. Niedawno pisaliśmy o planszowych edycjach Crysisa i Wiedźmina, również Assassin’s Creed niedługo w takiej formie się pojawi. Okazało się, że następny w kolejności będzie BioShock Infinite.

Bioshock Board Game

BioShock Infinite: The Siege of Columbia to tytuł planszówki opartej o trzecią część kultowej już chyba serii firmy Irrational Games. Gracze w liczbie od 2 do 4 muszą opowiedzieć się po jednej ze stron (Founders bądź Vox Populi), zebrać armię i zrobić wszystko, by przejąć kontrolę nad Columbią. W założeniach twórców opanowanie podniebnego miasta ma trwać 60-90 minut.

Gracze będą mieli szereg możliwości by przeszkadzać sobie nawzajem, a nic nie wzbudza w grze takich emocji jak negatywna interakcja 🙂 Na planszy, która przedstawia Columbię, oprócz miniaturek przedstawiających naszą armię znajdziemy również znanych z elektronicznej wersji Bookera i Elizabeth.

W pudełku z grą znajdziemy całą masę znaczników, miniaturek, kart i kości – wszystko utrzymane w znanym fanom klimacie. Premiera ma mieć miejsce jeszcze w 2013 roku.

Dla bardziej zainteresowanych tematem wydawca wypuścił 40-minutowy (!) filmik tłumaczący rozgrywkę: