Asset 3

Torchlight II otrzymał drugą polonizację – fanowską

Piotr Szychowski / 9.09.2013
komentarze: 0

Torchlight 2

Znana z wielu porządnych tłumaczeń gier (m.in. Spec Ops: The Line, Duke Nukem Forever), ekipa Iron Squad wzięła na warsztat patch polonizujący do Torchlighta II. W międzyczasie stosowną łatkę wypuściła Cenega, ale nie zniechęciło to amatorskiego studia i projekt ukończyli.

Mieszczący się na dyskietce plik ze spolszczeniem można pobrać poprzez warsztat Steam. Program sam zainstaluje polską nakładkę oraz zaadoptuje ją do konkretnej wersji gry, a także pobierze niezbędne aktualizacje (jeśli takowe pojawią się w przyszłości).

Poniżej znajdziecie próbkę tego, co stworzyli członkowie grupy IS:

Spolszczenie, jak sami twierdzą, ma być sprzeciwem wobec słabej jakości oficjalnej polonizacji. Zresztą, przeczytajcie wydane przez nich oświadczenie:

Spolszczenie gry Torchlight II autorstwa grupy Iron Squad powstało wobec sprzeciwu kiepskiej jakości przekładu, jaki zaserwował graczom polski wydawca gry. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasza polonizacja była możliwie bezbłędna i oddawała klimat gry. W pracach wziął udział cienislaw, którego możecie kojarzyć za sprawą polonizacji pierwszej części serii. Jako prawdziwy specjalista od Torchlighta, zajmował się nadzorem prac oraz sprawami technicznymi. Tłumaczenie od Iron Squad swoim zakresem obejmuje wszystkie teksty z gry, których – zważywszy na fakt, że to przedstawiciel gatunku RPG – było niemało. […]

Cóż, nie pozostaje nam zatem nic innego, jak na własnej skórze ocenić pracę grupy Iron Squad i osobiście wydać werdykt, czy efekt końcowy faktycznie jest lepszy od oryginału.