Asset 3

Ruszyły zapisy do Akademii free2play!

Andrzej Kała / 24.09.2013
komentarze: 0

Właśnie ruszyły zapisy do Akademii Free2Play! Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy w głębi duszy chcieliby zostać projektantami gier, ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać. Co jest jednak najlepsze w tym projekcie – jest on całkowicie darmowy! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu, którego Playing Daily jest partnerem.

Dzięki kursom dowiecie się jak stworzyć własną grę, pozyskać graczy oraz na niej zarobić. Program Akademii składać się będzie z dwóch części: teoretycznej, czyli kursów w sieci, oraz praktycznej, czyli dwudniowych warsztatów pod okiem praktyków i mentorów we Wrocławiu (w ostatni weekend listopada).

Kurs online oraz warsztaty tworzone są z myślą o osobach, które nigdy nie miały styczności z tworzeniem gier (a są zapalonymi graczami, grafikami lub po prostu mają głód wiedzy) albo pracowały przy bardziej tradycyjnym projektowaniu tychże. Nie przewidziano limitu miejsc!

Aby przystąpić do Akademii Free2Play wystarczy się zarejestrować na stronie http://akademiaf2p.pl/ i uważnie śledzić jej zawartość.

Kursy online twórcy Akademii podzielili na 5 ścieżek tematycznych (m.in. słownik pojęć, podstawy projektowania gier czy też monetyzacja). Po każdym odcinku uczestnicy będą mogli rozwiązać test i sprawdzić swoją wiedzę. Dla najlepszych kursantów przewidziano liczne nagrody, m.in. konsole, płatne staże w Ten Square Games, pokrycie kosztów dojazdu do Wrocławia oraz noclegów w czasie listopadowych warsztatów, certyfikaty uczestnictwa i wiele, wiele innych niespodzianek. A przede wszystkim możliwość zweryfikowania wiedzy i umiejętności nabytych przez Internet pod okiem fachowców, dziennikarzy i blogerów branżowych.

Ten Square Games

Za merytoryczną część kursu online odpowiadają praktycy – game designerzy z firmy Ten Square Games, czyli lidera rynku gier free2play w Polsce.

Tak ideę Akademii podsumowują jej pomysłodawcy – Maciej Popowicz i Arek Pernal, czyli założyciele Ten Square Games:

Świat projektowania gier F2P jest zupełnie inny niż ten znany z klasycznych gier, ale równie fascynujący. Nasze kursy są dla wszystkich, chcemy przekonać uczestników, żeby wybrali ścieżkę kariery projektanta tego typu gier bo niesie ona ze sobą wielki potencjał oraz nieustanną możliwość rozwoju.

Jednakże Akademia online to nie tylko suche informacje, ale także bardzo praktyczne przykłady jak projektować grę, żeby była dobra, jak wygląda praca game designera na przykładach, czego można się spodziewać obierając taką ściężkę kariery, a także forum dyskusyjne dla uczestników gdzie można wymieniać się informacjami czy też uwagami nt. kursów.

Gorąco zachęcamy do zapisania się i wzięcia udziału choćby w części teoretycznej Akademii Free2Play. Być może znajdziecie w ten sposób swoją ścieżkę w branży gier. Zawsze warto spróbować!