Asset 3

Xbox Fitness – Microsoft chce zadbać o naszą kondycję

Andrzej Kała / 30.09.2013
komentarze: 0

Microsoft kładzie mocny nacisk na nowego Kinecta przy okazji Xbox One. Firma zapowiedziała kolejną usługę mocno korzystającą z tego urządzenia, która jednocześnie będzie silną konkurencją dla takich produkcji jak Nike+ Kinect Training, Adidas MiCoach czy Your Shape: Fitness Evolved – mowa o Xbox Fitness.

Do współpracy przy tym projekcie Microsoft zatrudnił znanych trenerów, wśród których znaleźli się Shaun T. ze swoim programem Insanity, Tony Horton i jego P90X, a dla pań – Jillian Michaels i Tracy Anderson. Nowy sensor Kinect ma pozwolić nie tylko na śledzeni naszych ruchów i weryfikowanie ich, ale także m.in. na śledzenie naszego tętna czy pracy poszczególnych mięśni. To właśnie weryfikowanie naszej pracy i naszych postępów było największą przeszkodą do przeskoczenia. Dzięki tym informacjom aplikacja będzie w stanie jeszcze lepiej dopasować program treningowy do naszych potrzeb i możliwości.

To, co czyni z Xbox Fitness innowacyjne narzędzie, to informacje zwrotne które nam oferuje. Sensor Kinect jest w stanie zweryfikować Twoją formę, określić jak wysoko skaczesz, z jaką siłą uderzasz a nawet podać Twoje tętno. To właśnie ten drobny element weryfikacji nie był do tej pory osiągalny dla tego typu produktów. Xbox Fitness uzupełnia tę lukę.

Shaun T. nie kryje swojego zadowolenia z nowego produktu. Dodatkowo wbudowany system wyzwań ma stanowić motywację do pracy nad własnym ciałem i jego słabościami. Pojawi się także możliwość rywalizacji ze znajomymi i bicie ich rekordów.

Xbox Fitness będzie usługą abonamentową, więc o bezpośredniej konkurencji dla aplikacji wymienionych we wstępie raczej ciężko mówić – w końcu to są jednorazowe zakupy. Ciekaw jestem bardzo jaka będzie odpowiedź ze strony m.in. Ubisoftu.

http://www.youtube.com/watch?v=-hGobwtTH1E