Asset 3

Deus Ex Universe to kolejna produkcja studia Eidos Montreal

Andrzej Kała / 3.10.2013
komentarze: 0

Przy okazji zapowiedzi Deus Ex: Human Revolution – Director’s Cut studio Eidos Montreal zapowiedziało nowy projekt zatytułowany Deus Ex Universe. Jest to jednak coś więcej niż kolejna odsłona gry – studio zamierza rozszerzyć uniwersum Deus Ex nie tylko o kolejne tytuły na PC czy konsole nowej generacji, ale również o aplikacje na telefony i tablety, książki czy komiksy.

Deus Ex Universe ma być fundamentem, na którym studio oprze o wiele bardziej rozbudowaną fabułę i wizję świata, które będą kontynuowane we wszystkich projektach niezależnie od medium. Prace rozpoczynają się od nowej odsłony serii, która trafi na PC i konsole nowej generacji.

Deus Ex Universe

Na obecną chwilę studio opublikowało wyłącznie jedną grafikę koncepcyjną, która pochodzi z nowej odsłony serii. Możemy na niej zobaczyć segregację ludzi, co jest motywem przewodnim tego projektu. Niestety na temat tej produkcji póki co ilość informacji jest znikoma i w najbliższym czasie nie zanosi się na jakiekolwiek rewelacje – projekt jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji.

Cieszę się, że seria Deus Ex powróci na dobre. Nie licząc pojedynków z bossami, w Deus Ex: Human Revolution grało mi się wyśmienicie i kolejną odsłonę serii biorę w ciemno, a Wy?