Asset 3

Xbox One – rzucamy okiem na technologię napędzającą nowy sensor Kinect

Andrzej Kała / 4.10.2013
komentarze: 0

Sensor Kinect dla Xbox360, który został wprowadzony na rynek w 2010 roku jest urządzeniem równie rewolucyjnym co nie do końca udanym. Inżynierowie Microsoftu stworzyli świetne urządzenie, oferujące wiele ciekawych możliwości, jednakże zarazem mocno ograniczone przez moc obliczeniową konsoli. Wraz z Xbox One i sensorem Kinect 2.0 firma chce pokazać nam jak to miało wyglądać od początku.

Scott Evans i Kareem Choudhry z Microsoftu przygotowali dwa materiały wideo, w których możemy spojrzeć na świat „oczami nowego Kinecta” i przekonać się jak wygląda technologia drzemiąca w tym urządzeniu. Oczywiście sama technologia bez wsparcia developerów nie jest specjalnie użyteczna, ale bez wątpienia otrzymali w swoje ręce o wiele doskonalszą wersję sensora, która pozwoli im na więcej kreatywności.

Xbox One

Fanem pierwszego sensora nie byłem – w zasadzie jedyne tytuły które jako tako dawały radę to Kinect Sports, Fruit Ninja oraz wyśmienity Dance Central. Pozostałe produkcje niestety często borykały się z problemami detekcji ruchu, bądź po prostu były tak proste i nudne, że aż niegrywalne.

Trzymam kciuki za nową odsłonę Kinecta, bo ma szansę być naprawdę rewolucyjnym gadżetem.

http://www.youtube.com/watch?v=ZMo1puNjOuc

http://www.youtube.com/watch?v=3tmtuLDkLOI