Asset 3

Fantasy Expo we Wrocławiu

Piotr Spisak vel screwdriver81 / 15.10.2013
komentarze: 0

13 października we Wrocławiu odbyła się niezwykle interesująca impreza pod patronatem Techlandu. Program zapowiadał się na tyle imponująco, że ilość przybyłych gości zaskoczyła nawet samych organizatorów. Spodziewali się oni około dwóch tysięcy osób, a finalnie ta liczba wzrosła ponad trzykrotnie. Impreza ta to Fantasy Expo, która odbyła się we Wrocławiu.

Trudno się dziwić tak wysokiej frekwencji skoro oprócz spotkań z autorami książek czy świętowania piętnastolecia Cartoon Network mocnymi punktami były pokazy najnowszych produkcji wrocławskiego studia. Po raz pierwszy odbył się pokaz Hellraid, pokazano również Dying Light oraz Battlefield 4. Można było także „liznąć” nieco tematu gier planszowych, a więc dla każdego coś miłego.

FANTASY (106)_resize

Techland nie tylko pokazywał gry, ale również i rozdawał nagrody. Wszystkie koszulki z Dying Light rozeszły się w trzy minuty! Dla chętnych były oczywiście stanowiska na których można było pograć np. w Call of Juarez : Gunslinger czy doświadczyć na własnej skórze Oculus Rift’a. Dla ambitnych natomiast przygotowano wyzwanie „zostań Concept Artysta lub Designerem” – jednym słowem : nie szlo się nudzić 🙂

_DSC6436_resize

Wszystko w atmosferze „fantastyczności” przy której nie mogło zabraknąć świetnych cosplayowców. Wśród nich znaleźli się obowiązkowo fani Gwiezdnych Wojen ze Storm Trooperami, Bobą Fettem i Darth Maulem na czele. Wieczorem zorganizowano także konkurs na najciekawszy cosplay.

Zresztą …trzeba było tam być i zobaczyć samemu. A kto nie był… niech obejrzy nasza galerię.

Wszystkie zdjecia : keram.kasips