Asset 3

Battlefield 4 – pojawiają się pierwsze oceny i recenzje

Andrzej Kała / 29.10.2013
komentarze: 0

Oficjalna premiera Battlefield 4 u nas już za dwa dni, a tymczasem w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze oceny i recenzje nowej produkcji studia DICE. Czy zatem najnowsza odsłona militarnej serii sprosta oczekiwaniom fanów i czy warto chwytać ją w dniu premiery? Zobaczmy co mają do powiedzienia na ten temat różne serwisy, których redaktorzy mieli okazję zagrać w Battlefield 4.

IGN – 8.5/10

Battlefield 4 to doskonała gra wieloosobowa, która realizuje większość z założonych celów, ponownie udowadniając że destrukcja otoczenia to ważny element wprowadzający dodatkowe możliwości taktyczne do walki. Swój pełny potencjał prezentuje gdy w grze znajdzie się dwójka doświadczonych dowódców, potrafiących wykrzesać ze swoich oddziałów jak najwięcej. Z drugiej strony kampania dla jednego gracza zawodzi, choć nadal jest to znana i funkcjonalna i niezwykle widowiskowa gra z ogromną ilością akcji.

Gamespot – 8/10

Niezależnie od platformy, tryb multiplayer w Battlefield 4 to świetna zabawa i zdecydowanie najlepszy powód aby powrócić do tej serii, bądź poznać ją jeśli nie mieliście okazji. Choć kampania kroczy we właściwym kierunku, nadal pozostaje wyłącznie dodatkiem do dania głównego. Obszerny, ekscytujący i wymagający tryb multiplayer to porywające dzieło zarówno obecnej generacji jak i kolejnej.

Polygon – 7.5/10

Battlefield 4 łączy ze sobą elementy swoich poprzedników, ale ich waga nieco przytłacza tę produkcję. DICE ponownie nie udało się stworzyć z Battlefield 4 poważnego konkurenta w zakresie kampanii dla jednego gracza. Jednakże nacisk kładziony na ambitny, nastawiony na grę zespołową, tryb multiplayer czyni cuda aby pozbyć się smaku tej porażki. Battlefield 4 łączy ze sobą wszystkie elementy, która sprawiły że każda z odsłon dobrze funkcjonowała i świetnie skleja je ze sobą – nawet jeśli pewne braki pojawiają się tu i ówdzie.

Więcej recenzji znajdziecie poniżej. Jeśli jakąś pominęliśmy – wpisujcie linki w komentarzach, a będziemy listę tę uaktualniać 🙂