Asset 3

PlayStation 4 od środka

Andrzej Kała / 8.11.2013
komentarze: 0

Mieliśmy już okazję zobaczyć Unboxing PlayStation 4, więc poniekąd wiemy już czego spodziewać się po otwarciu pudełka. O wiele ciekawsza jest jednak możliwość zajrzenia do środka samej konsoli i sprawdzenia jak inżynierowie w Sony upchnęli podzespoły, tym bardziej że w przeciwieństwie do Xbox One, PlayStation 4 nie posiada zewnętrznego zasilacza.

Magazyn WIRED opublikował materiał wideo, na którym możemy zobaczyć jak Yasuhiro Ootori – dyrektor departamentu inżynierii, nie tylko wyciąga konsolę z pudełka, ale także rozbiera ją na części pierwsze i krok po kroku wyjaśnia podjęte decyzje projektowe. Gorąco polecam obejrzeć cały materiał wideo.

Umieszczenie pełnego zasilacza wewnątrz obudowy, która jest mniejsza niż w przypadku Xbox One to niezły wyczyn, choć zastanawiam się jak będzie wyglądała kwestia odprowadzania ciepła. Z drugiej strony czy to ma aż takie znaczenie, skoro w większości przypadków zasilacz i tak chowa się za szafką pod TV i praktycznie nigdy nie zwracamy na niego uwagi?

W każdym razie PlayStation 4 to imponujący projekt, w którym widać na każdym kroku dbałość o najmniejsze szczegóły. Dla przypomnienia jeszcze konfiguracja sprzętowa konsoli, którą można było zobaczyć także na publikowanej niedawno reklamie.

  • Dzielony procesor: CPU x86-64 AMD, GPU: AMD Radeon nowej generacji (1.84 TFLOPS)
  • Pamięć: GDDR5 8GB
  • Dysk Twardy: 500GB
  • Napęd optyczny: Blu-Ray Disc 6xCAV / DVD 8xCAV
  • Wyjścia: HDMI, Digital
  • Komunikacja: Super-Speed USB, AUX, Ethernet, Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1