Asset 3

Pierwszy ban na nowym Xbox Live

Piotr Spisak vel screwdriver81 / 10.11.2013
komentarze: 0

André Weingarten ma małego pecha. Najpierw dwa jego Xboxy 360 uświadczyły RRODa a teraz wyjątkowy BAN. Chłopak dostał swój egzemplarz trochę przed czasem i to było głównym powodem takich działań automatu Microsoftu. Z początku,gdy otrzymał konsolę, ucieszył się, nagrał unboxing i kilka filmów z samego działania nowej konsoli od giganta z Redmond.

Dzięki niemu dowiedzieliśmy się,że :

  • Xbox Day One Update waży 500 MB (jest niezbędny do uruchomienia konsoli)
  • konsola stratuje w najkrótszym czasie 17 sekund
  • konsola uruchamia gry w trakcie ich ściągania, CoD:Ghost odpalił, gdy na liczniku było 51% a cała gra waży 39 GB

Niestety radość nie trwała zbyt długo. Po jakimś czasie grania w nowego CoDa, konsola „odpięła” mu internet a gdy chciał sie ponownie podłączyć oczom jego ukazał się złowieszczy komunikat:

„’This console is banned for violating the Xbox Live terms of service, please contact customer support.”

Jakby tego było mało, filmy z Youtube zostały zablokowane w związku z roszczeniami Microsoftu. Chłopak poczuł się lekko zagubiony, nie wiedział czy dzwonić na „customer support” i jak wytłumaczyć, że dostał konsole wcześniej i nic złego nie zrobił. Martwił się o swoje konto na YT i związane z tym zarobki. Brzmi to wszystko groźnie i wydaje się ze MS zadziała trochę zbyt „nadopiekuńczo” ale sprawa ma całkiem pozytywny finał.

Xbox One

Z Weingartenem skontaktował się sam Larry Hryb znany szerzej jako Major Nelson i wyjaśnił mu jak wygląda sprawa. Nie jest to stały ban, będzie on zdjęty w dniu premiery nowego Xboxa a został on założony „z automatu” gdyż teraz tylko garstka osób ma dostęp do XBL na Xbox One i jest to krótka lista osób certyfikowanych przez Microsoft. Wygląda na to jakby usługa Live dla Xbone była jeszcze na ukończeniu i MS nie chce wypuścić żadnych informacji na ich temat z niekontrolowanego źródła.

Filmy na Youtube zostaną również odblokowane kilka dni przed premierą, łącznie z możliwością zarabiania – będzie to (w sumie już jest) pierwszy unboxing nie-od-Microsoftu!

Dodatkowo pechowiec-szczęściarz został zaproszony na imprezę z okazji premiery konsoli. Nie chce zdradzić jednak gdzie ona się odbędzie ani jak tam dotrze gdyż Majonr Nelson prosił go o zachowanie dyskrecji.

Nie jest też tak, że obecnie jego konsola jest całkowicie sparaliżowana, wciąż może grać w tryb kampanii w Call of Duty: Ghosts, ale nie może korzystać ze zdecydowanej większości aplikacji urządzenia ponieważ wymagane jest podłączenie do internetu.

André został również poproszony o zachowanie szczegółów działania konsoli i aplikacji dla siebie. Ciekawe jakie argumenty szły za tą prośba;)

Widać Microsoft pilnie strzeże swych tajemnic przed premierą która ma mieć miejsce za niecałe dwa tygodnie w kilku wybranych krajach (dla przypomnienia: premiera w Polsce nie jest oficjalnie nigdzie podana). Tydzień później premiera najnowszego dziecka od Sony – ciekawe czy tam tez się wydarzy jakiś „wyciek”?