Asset 3

Grupowy Skype na Xbox One za darmo… prawie.

Piotr Spisak vel screwdriver81 / 11.11.2013
komentarze: 0

Pamiętacie informację o startowych gratisach od Sony? Microsoft również chce dać coś posiadaczom ich najnowszej konsoli bonus. Mając na uwadze jak ważne są opcje komunikacji miedzy graczami, cross-game chat oraz wprowadzenie aplikacji Skype dla nowego Xboxa, gigant z Redmont zdecydował się obdarować graczy pakietem „do skajpowania”.

W ofercie, z której trzeba skorzystać do 31-go marca 2014, otrzymujemy sześć miesięcy grupowych rozmów (wideokonferencji) oraz co miesiąc 100 minut do wykorzystania na rozmowy telefoniczne, do sieci komórkowych i na stacjonarne, w 50 krajach.

Xbox One Skype

Oczywiście są pewne ograniczenia. Po pierwsze oferta dotyczy użytkowników, którzy mają wykupiony abonament GOLD dla usługi Xbox Live. Po drugie gratis obowiązuje tylko w wybranych krajach, czyli tam, gdzie jest oficjalna premiera Xbox One. I na koniec : oferta dotyczy tylko głównego użytkownika konsoli i posiadacza abonamentu GOLD – na nowej konsoli Microsoftu GOLD ma być przypisany zarówno do konta jak i do samego urządzenia.

W sumie mogliśmy się spodziewać, że „skajpowy ficzer” będzie za dodatkowa opłatą, jestem jednak przyzwyczajony do „siedzenia w grupie xbl” w cenie abomanetu GOLD i wolałbym żeby opcje wieloosobowej wideokonferencji dla użytkowników konsol były również w cenie ale co zrobić…

A patrząc jak wiele się dzieje w ofertach startowych, zastanawiam się co Microsoft zaoferuje po 31 marca przyszłego roku, w krajach gdzie Xbox One jeszcze nie ma zapowiedzianej daty oficjalnej premiery.