Asset 3

Filmowy Warcraft i garść konkretów

Piotr Szychowski / 12.11.2013
komentarze: 0

BlizzCon dobiegł końca, czas więc na podsumowanie faktów, które, podczas tego największego na świecie zlotu fanów Blizzarda, wypłynęły. Tym razem skupimy się na znajdującej się aktualnie w produkcji ekranizacji, obsadzonej w świecie Azeroth.

CO JUŻ WIEMY?

Pewna jest oficjalna data premiery – film trafić ma na srebrne ekrany 18 grudnia 2015 roku. Także zarys fabularny został ostatecznie zatwierdzony, po licznych zmianach. Początkowo historia miała przedstawiać losy Przymierza ludzi, jednak twórcy zadecydowali się na opowieść dotyczącą pierwszego kontaktu człowieka i orka. Co ciekawe, nie będzie wyraźnego rozgraniczenia na „dobrych i złych”. Każda z frakcji otrzyma swoje cele, potrzeby, pragnienia i bohaterów.

Potwierdzono obecność herosów znanych z gry Warcraft IILothara i Durotana. Ma nie zabraknąć także popularnych i dobrze znanych lokacji, w tym Draenoru, Dalaranu, Stormwind, czy Ironforge.

CO NADAL JEST NIEJASNE?

Podczas BlizzConu zorganizowano cały panel dyskusyjny, poświęcony filmowi. Słuchaczy zaszczycili obecnością: reżyser – Duncan Jones, specjalista od efektów – Bill Westenhofer, a także przedstawiciele Blizzarda m.in. Chris Metzen. Była więc okazja, by porozmawiać i porozwodzić się na temat produkcji, co też chętnie czyniono.

Autorzy przyznali, że ekranizacja będzie swoistym mixem scen z żywymi aktorami i animacji CGI. Westenhofer przyrównał nawet dzieło do „połączenia Gry o Tron i Avatara” – studio Industrial Light & Magic przerobi cyfrowo orków, których zagrają ludzie.

Brakuje informacji dotyczących obsady, ale według reżysera cały skład aktorski został już wybrany. Ponoć szczególny nacisk położony zostanie na „silne, kobiece role główne”, zaś sam film celuje w kategorię wiekową 13+.

Na konkretniejsze info pozostaje poczekać nam do BlizzConu 2014, chociaż przyznam, że już teraz warcraft’owski projekt bardzo mnie intryguje.