Asset 3

FTL: Advanced Edition nadciąga!

Andrzej Kała / 12.11.2013
komentarze: 0

FTL: Faster Than Light to jedna z moich ulubionych gier niezależnych. Prosty koncept, który potrafi skutecznie wessać człowieka na wiele, wiele… wiele godzin. Prawdę powiedziawszy nadal nie wiem dlaczego jeszcze tutaj nie opisałem tej produkcji, ale nie o tym miałem… nadciąga bowiem FTL : Faster Than Light Advanced Edition! Darmowy dodatek będzie zawierał jednak coś więcej niż kilka nowych statków.

Zobaczmy więc co szykują dla nas chłopaki z Subset Games.

  • System kontrolowania umysłu – pozwoli on na zamianę przeciwników w naszych sojuszników na pewien okres czasu. Przykładowo ekipa wdzierająca się na nasz statek będzie pomagała nam go naprawiać.
  • System hackowania – pozwoli na wyłączenie bądź popsucie systemów wroga. Efekty będą bardzo zróżnicowane i zależne od systemu, którego włamanie dotyczy. Przykładowo – teleporter będzie mógł przywołać ekipę atakującą spowrotem na statek, a medbay będzie zadawał obrażenia zamiast leczyć.
  • Nowy sektor i losowe wydarzeniaTom Juber, ktory jest odpowiedzialny za wszystkie elementy fabularne we współpracy z Chrisem Avellone będą tworzyć nowy sektor a także losowe wydarzenia, które pojawią się w całej grze.
  • Nowe bronie i efekty – wiele nowych broni, które będą posiadały także dodatkowe efekty m.in. ogłuszanie załogi czy zadawanie obrażeń na określonym obszarze.
  • wiele nowych systemów, rodzajów dronów, ulepszeń, typów statków i innych elementów.

Dodatkowo wersja ta będzie zawierała wiele usprawnień, o które prosili gracze m.in. zapisywanie ustawienia załogi, dzięki czemu po walce będą mogli szybko wrócić na stanowiska bez naszej ingerencji, możliwość zapisu i opuszczenia gry w trakcie walki a także jeszcze więcej przedmiotów do kupienia w sklepach.

FTL iPad

To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem FTL: Faster Than Light trafi również na iPada! Teraz będzie można zagrywać się godzinami nie tylko przed komputerem, ale także w trakcie podróży!

Premiera zarówno Advanced Edition jak i wersji na iPada zapowiedziana jest na początek przyszłego roku.

[vimeo]http://vimeo.com/79104930[/vimeo]