Asset 3

Nowe gry od Galakty

Bartek Cieślak / 16.11.2013
komentarze: 0

Na tegorocznych targach Spiel w Essen nasze rodzime wydawnictwo Galakta pokazało swoje trzy nowe tytuły. Chcecie zostać królem podążającym do pałacu, czy może asasynem starającym się go zgładzić? Wolicie udać się w kosmos, czy może na mityczną Atlantydę? Trzy zupełnie różne gry, każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Zwykle o jakość wydania gier Galakty martwić się nie trzeba, zobaczmy więc jak będzie z grywalnością.

King & Assassins

King & Assassins

Król i zabójcy to asymetryczna gra fantasy dla 2 osób oparta na strategii i blefie. Jeden gracz kontroluje złego króla i jego rycerzy, którzy wspólnie starają się dotrzeć do zamku przez tłum rozjuszonych mieszczan. Drugi prowadzi mieszkańców i – co ważniejsze – trzech ukrytych pośród nich skrytobójców, pragnących zabić władcę. Wybierz strategię, ukryj zabójców i zagraj na jednej z dwóch odmiennych plansz.

Metallum

Metallum

Czy uda ci się umieścić na planetach swoje Roboty Wydobywcze i w tym samym czasie pokrzyżować plany przeciwnika? Pomimo tego, że rywalizacja jest oficjalnie tylko ekonomiczna, zdolny pilot wie, kiedy uderzyć w infrastrukturę wydobywczą przeciwnika, lub dokonać jej „drobnych poprawek”. Po wszystkim nikt nie będzie pamiętał szczegółów zmagań… za to wszyscy zapamiętają imię najlepszego pilota w historii galaktyki!

End of Atlantis (Zagłada Atlantydy: Druga Edycja)

end_of_atlantis

Gra planszowa dla 3 do 5 graczy. W trakcie rozgrywki wcielisz się w przywódcę jednej z rodzin szlacheckich i spróbujesz ratować swój ród przed niechybną zagładą. Aby osiągnąć swój cel będziesz zręcznie manipulował Senatem, przewidywał ruchy przeciwników i zawiązywał przymierza z istniejącymi na Atlantydzie stronnictwami. Ale uważaj! Spanikowani kapitanowie tylko czekają na byle pretekst, aby opuścić wyspę!

Gry na sklepowych półkach powinny pojawić już na dniach. Wybraliście coś dla siebie?