Asset 3

Seria Persona zawita w końcu na PS3. Zapowiedziano także kilka spin-offów.

Andrzej Kała / 25.11.2013
komentarze: 0

Studio Atlus sprawiło miłą niespodziankę dla wszystkich fanów serii Persona. Przede wszystkim seria w końcu trafi na PlayStation 3, a to wyłącznie początek dobrych wiadomości. Developerzy zaplanowali także kilka spin-offów dla tych, którym Persony jest za mało.

Persona 5

Piąta odsłona serii to zarazem debiut głównej linii gier na platformie PlayStation 3. Jest już co prawda dostępna Persona 4 Arena, ale nie jest to jRPG a jedynie bijatyka osadzona w uniwersum serii.

Z tej okazji studio Atlus przygotowało krótki teaser. Premiera zimą 2014r. w Japonii, a to oznacza że na rynki zachodnie gra trafi prawdopodobnie dopiero w 2015r.

Persona Q: Shadow of the Labirynth

Persona Q

Według informacji podanych przez Gematsu, tytuł ten ma być dungeon crawlerem, w którym zobaczymy bohaterów zarówno Persona 3 jak i Persona 4. Premiera tego tytułu zaplanowana jest na 05.06.2014r. na Nintendo 3DS.

Persona 4: Dancing all night

Persona 4 Dancing all night

Ta produkcja kierowana jest na platformę PS Vita. Przedstawione w niej wydarzenia rozgrywają się sześć miesięcy po wydarzeniach z Persona 4. Gracze będą mieli możliwość rywalizowania w tanecznych pojedynkach przeciwko cieniom. Premiera jesienią 2014r.

http://www.youtube.com/watch?v=M5BIRWiifo8

Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Hold

Persona 4 The Ultimax Ultra Suplex Hold

Podobnie jak Persona 4: Arena tytuł ten będzie dwuwymiarową bijatyką z postaciami z uniwersum serii. Premiera na PS3 w przyszłym roku.