Asset 3

Pokazano pierwszy prototyp Steam Machine firmy iBuyPower

Andrzej Kała / 26.11.2013
komentarze: 0

Pod koniec września Valve zapowiedziało Steam Machines – urządzeń opartych o system operacyjny Steam OS, które w zamyśle mają trafić do salonu obok naszych telewizorów. Do tej pory jednak poza konfiguracją sprzętową pierwszych 300 prototypów niewiele było wiadomo na temat wyglądu czy ceny tych maszyn.

W końcu jednak w serwisie Endgadget pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu stworzonego przez firmę iBuyPower. To pierwszy Steam Machine, choć słowem kluczowym jest w tym przypadku „prototyp”. Sam projekt jest bardzo minimalistyczny i jeśli tylko będzie dostępny w kolorze czarnym i z mniej jaskrawym podświetleniem, to może wyglądać całkiem zgrabnie w naszym salonie.

iBuyPower - Steam Machine

Dokładna konfiguracja sprzętowa tego cacka pozostaje wielką niewiadomą, choć podobno karta graficzna to Raden R9 270, a system operacyjny Steam OS będzie miał do dyspozycji dysk twardy o pojemności 500GB. Najważniejsze jest jednak to, że według zapewnień sprzęt ma bezproblemowo wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Najciekawiej jednak wypada cena urządzenia ustalona na poziomie $500, co pozwoli na bezpośrednią konkurencję z PS4 i Xbox One. Czyżby zatem faktycznie Steam Machines miały się okazać ciekawą alternatywą dla produktów Sony i Microsoftu?

iBuyPower - Steam Machine