Asset 3

JoypaColors – interaktywna kolorowanka od Digital Melody

Andrzej Kała / 20.12.2013
komentarze: 0

W czasie gdy największe studia prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zaawansowanych gier, bądź odświeżają stare klasyki, od czasu do czasu trafia się prawdziwa perełka. Jedną z takich perełek jest JoypaColors – interaktywna kolorowanka stworzona przez wrocławskie studio Digital Melody.

Kolorowanka!

Produkcja ta, jak się domyślacie zapewne, skierowana jest do młodszego pokolenia, które znajdzie w niej dla siebie mnóstwo zabawy i rzeczy do zrobienia. W aplikacji możemy znaleźć 16 unikalnych, w pełni interaktywnych plansz do pokolorowania. Na każdej z nich wesoła panda wyjaśni nam co mamy zrobić i jak tego dokonać, a po zakończeniu kolorowania cała scenka ożywa i zamienia się w małą interaktywną grę.

Dla najmłodszych wbudowano bardzo przydatną opcję czarodziejskiej różdżki, która sama losowo wybiera kolor więc wystarczy że nasza pociecha będzie pacała palcami w ekran a kolory same się pojawią – może nie zawsze trafne ale przecież nie w tym rzecz 🙂

W trakcie rozgrywki nasza pociecha może odblokować 22 unikalne stempelki, które następnie można użyć do przyozdobienia arcydzieła.

Świetna sprawa

Dlaczego wspominam o tej produkcji na łamach Playing Daily? Powody są dwa – po pierwsze jest to polska produkcja, a kochamy polskich developerów jak żadnych innych na tej planecie, a po drugie – to świetne narzędzie edukacyjne dla najmłodszych!

W zasadzie przyczepić się można tylko i wyłącznie do jednej rzeczy i w zasadzie to tak troszkę na siłę – gra nie posiada jeszcze polskiej wersji językowej. Jest ona planowana na przyszły rok.

Android i iOS

JoypaColors

JoypaColors dostępne jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Dotyczy to zarówno telefonów jak i tabletów z nieco większym ekranem.

W przypadku wersji iOS jest wyłącznie opcja aplikacji płatnej, ale bez obaw – cena została ustalona na poziomie €0,89 🙂

Posiadacze urządzeń z Androidem mogą zdecydować się na wersję darmową, zawierającą reklamy ale przy cenie 2,99zł za wersję bez reklam grzechem jest psuć tak wyborną zabawę reklamami.

Na deser jeszcze krótki materiał wideo.