Asset 3

The Witcher Adventure Game – wiedźmińska planszówka doczekała się zwiastuna

Andrzej Kała / 9.01.2014
komentarze: 0

O grze planszowej osadzonej w uniwersum Wiedźmina wspominaliśmy już pod koniec sierpnia. Dziś natomiast możemy rzucić okiem na oficjalny zwiastun prezentujący nam to dobrodziejstwo, a także poznać kilka nowych szczegółów na temat samej gry. Szykuje się świetny tytuł i pozycja obowiązkowa dla każdego gracza, że o fanach Geralta nie wspomnę.

W The Witcher Adventure Game będziemy mogli się wcielić w jedną z czterech postaci do wyboru – są to: Geralt z Rivii, Jaskier, Triss Merigold oraz Yarpen Zigrin. Za projekt gry odpowiedzialny jest Ignacy Trzewiczek, co praktycznie gwarantuje nam bardzo wysoki poziom produkcji, w której będziemy m.in. polować na potwory, zdobywać złoto a także poznawać nowe postaci i nawiązywać sojusze.

The Witcher Adventure Game

Grę wyda Fantasy Flight Games, a Steve Horvath nie kryje podekscytowania tym projektem:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z CD Projekt RED nad The Witcher Adventure Game. Historia i świat Wiedźmina świetnie nadaje się do stworzenia planszowej gry przygodowej. Nie możemy się doczekać jak umożliwimy graczom tworzenie własnych historii w trakcie rozgrywki.

Przyznaję się szczerze, że ja już nie mogę się doczekać premiery tego tytułu i zamierzam jak najszybciej przytulić swój egzemplarz. Póki co niestety The Witcher Adventure Game nie posiada konkretnej daty premiery, ale wiemy że napewno ukaże się w tym roku.