Asset 3

BioShock Movie – kilka szkiców i grafik koncepcyjnych to wszystko co zostało po projekcie

Andrzej Kała / 17.01.2014
komentarze: 0

Na początku zeszłego roku Ken Levine osobiście anulował wszelkie prace nad ekranizacją BioShocka. Niestety nie poznaliśmy wtedy żadnych informacji na temat tego projektu, który w sumie szybko zakończył swój żywot. Teraz jednak niektóre szkice i grafiki koncepcyjne pojawiły się na stronie ich autora – Jima Martina. Bez wątpienia nie brakuje im klimatu Rapture.

Za reżyserię był zaangażowany Gore Verbinski, który miał okazję także pracować nad Piratami z Karaibów. Dla przypomnienia – tak Levine argumentował anulowanie prac nad projektem:

Była dogadana umowa i trwała produkcja w studiu Universal – reżyserem był Gore Verbinski. Według mnie Gore chciał zrobić ostry film dla dorosłych, w którym można zobaczyć nagie dziewczyny i dużo krwi. Coż, myślę że nie chciał umieszczać tam nagich dziewczyn, ale chciał aby na ekranie było dużo krwi.

Wtedy wyszedł film The Watchmen, który z jakiegoś powodu nie poradził sobie najepiej. Wtedy też studio Universal wystraszyło się inwestowania $200mln. dolarów w film oznaczony jako „R” i zmniejszyli budżet do $80mln. Gore stwierdził, że nie chce robić filmu za $80mln.

Sprowadzili innego reżysera do tego projektu, ale nie widziałem w tym dobrego połączenia – a 2K jest jedną z tych firm, która wkłada dużo zaufania w kreatywność ludzi. Więc powiedzieli, że jeśli chcę to mogę ubić ten projekt. Więc go ubilem.

To było dziwne, będąc samemu scenarzystą, błagać kogoś aby zrobić cokolwiek, a następnie ubić film o czymś nad czym tak długo pracowałeś. To było jak powiedzenie, że nie muszę się godzić na kompromis – ile razy w życiu nie musisz iść na kompromis? To zdarza się tak rzadko, ale ja miałem świat, który istniał i nie chciałem aby ktoś zobrazował go w sposób, który moim zdaniem nie był odpowiedni.

Nie oznacza to jednak, że film BioShock nigdy nie powstanie. Levine nadal patrzy optymistycznie w przyszłość i nie wyklucza takiej możliwości jeśli tylko trafi się odpowiednia osoba. Może zatem Nolan by się skusił na taką ekranizację? 😉

Tymczasem poniżej znajdziecie obiecaną galerię.