Asset 3

Real Life Raid – internetowy serial z bohaterami gier wideo

Piotr Szychowski / 22.01.2014
komentarze: 0

Jeżeli nie słyszeliście o Marku Walczyku, powinniście wiedzieć o nim dwie rzeczy. Przede wszystkim odpowiada on (razem ze swoją ekipą Homeworld Pictures) za świetny teledysk inspirowany grą World of Warcraft i stworzony na potrzeby konkursu talentów organizowanego przez Blizzard. Po drugie realizuje właśnie drugi projekt. Internetowy serial, którego zwiastun prezentujemy.

W pierwszej kolejności przypomnimy sobie genialny klip wyprodukowany przez Homeworld Pictures:

Z kolei powstający Real Life Raid ma być serialem łączącym w sobie elementy z różnych światów – rzeczywistego, gier wideo, science fiction oraz fantasy. Twórcy donoszą też, że będzie wykorzystywał dorobek wielu znanych produkcji np. Fallout, Deus Ex, czy League of Legends.

Liczy się też skala projektu. W tej chwili dłubie przy nim jakieś 100 osób, a prace trwają od półtora roku (chociaż zdjęcia rozpoczęto w kwietniu). Wiemy też, że odcinki będzie można obejrzeć po angielsku, za to z polskimi napisami.

Pokaz przedpremierowy zaplanowano na 21-23 marca, czyli termin poznańskiego konwentu Pyrkon i właśnie wtedy pokazane zostaną trzy pilotażowe odcinki. Oficjalny debiut w serwisie YouTube wyznaczono na 10 maja. Poniżej zwiastun nadchodzącej produkcji:

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i życzymy realizacji powziętych postanowień!