Asset 3

Gra planszowa Franko 2 – za darmo dla wszystkich

Bartek Cieślak / 3.02.2014
komentarze: 0

Wspominaliśmy już o kontynuacji kultowego Frankokampania mająca na celu przywrócenie do życia pamiętnego bohatera wystartowała na polskiej platformie crowdfundingowej wspieram.to, a jej wyniki póki co dają nadzieję na końcowy sukces: zebrano już ponad połowę potrzebnej kwoty, a do końca zostało jeszcze 45 dni!

Twórcy gry planszowej Piwne Imperium, która odniosła spektakularny sukces na wspieram.to, postanowili pomóc kolegom, którzy znajdują się w tej samej sytuacji, w której oni byli jeszcze niedawno. W ich głowach pojawił się pomysł na szybką grę planszową luźno osadzoną w klimatach gry Franko. Co lepsze, całość została pomyślana jako „Print & Play”, czyli wszystkie komponenty potrzebne do gry możemy sobie wydrukować i chwilę potem rozpocząć grę!

Nasz cel był prosty: szybko zrobić grę, którą każdy będzie mógł sobie wydrukować by w luźny i niezobowiązujący sposób wejść na chwilę do świata planszówek w klimacie Franko. Cała gra powstała w dwa dni: grafika, rozgrywka, instrukcja, a jej główny cel to napierdzielanka – czyli wszystko co najlepsze w Franko.

Wszystkie potrzebne pliki znajdziecie pod tym adresem. Prawda, że miło z ich strony? 😉

Przy okazji tej akcji ruszył również ich profil Board&Dice na Facebooku – podobno będzie się działo, nie pozostaje w takim razie chyba nic innego, jak dać lajka i czekać na niespodzianki.