Asset 3

Seria Call of Duty otrzymała trzeciego developera

Andrzej Kała / 7.02.2014
komentarze: 0

W trakcie rozmowy telefonicznej z inwestorami, CEO Activision Publishing – Eric Hirshberg zapowiedział, że seria Call of Duty otrzyma trzeciego developera, dzięki czemu każde studio będzie miało trzy lata na stworzenie kolejnej odsłony serii. Mimo wszystko, nowe części Call of Duty będą ukazywały się co roku.

Tegoroczna odsłona serii jest tworzona przez Sledgehammer Games, studio które współtworzyło Call of Duty: Modern Warfare 3 do spółki z Infinity Ward. Do tej pory kolejne części serii były tworzone na przemian przez Infinity Ward oraz Treyarch, a w tworzeniu ich często pomagały inne studia będące w posiadaniu Activision jak Raven Software czy Neversoft.

Hirshberg przedstawił dlaczego ta decyzja jest słuszna

Ta zmiana da naszym projektantom więcej czasu na pracę nad każdym tytułem i pozwoli na większą innowację. Naszym twórcom zawartości natomiast pozwoli na poświęcenie większej ilości czasu na DLC, które jest sporą okazją na stworzenie znaczących czynników przyciągających graczy. Zmiana ta także da naszym zespołom developerskim więcej czasu na dopracowanie produkcji, co pozwoli nam zapewnić dostarczenie możliwie najlepszego produktu naszym fanom, za każdym razem.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, wcześniejsze doniesienia o cyklicznych premierach serii Battlefield nie wydają się specjalnie nierealne.

Ja jednak zastanawiam się kiedy w końcu obie te marki zostaną zarżnięte tak mocno, że nie będzie już na co spoglądać. Nie chciałbym, aby Battlefield czy Call of Duty spotkał identyczny los jak serię Guitar Hero, ale z drugiej strony to FPSy, a te zawsze się sprzedają.