Asset 3

Killzone: Shadow Fall – nowy patch wprowadza podstawy klanów i możliwość zablokowania liczby klatek na sekundę

Andrzej Kała / 10.02.2014
komentarze: 0

W najnowszej aktualizacji do Killzone: Shadow Fall studio Guerilla Games umożliwiło graczom zablokowanie ilości klatek na sekundę w trybie kampanii, dzięki czemu rozgrywka ma być nieco płynniejsza. Do tej pory w kampanii obraz był wyświetlany w 30-35 klatkach na sekundę, co potrafiło czasem zaowcować „rwaniem” obrazu. Oprócz tej małej zmiany pojawiła się także jeszcze jedna, o wiele ważniejsza.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, developerzy wprowadzili system klanów, z tym że jest to dopiero pierwsza faza wprowadzania tej funkcjonalności. Obecnie gracze mają możliwość zarządzania klanami zarówno z poziomu gry jak i strony internetowej. Na obecną chwilę możemy zaprosić członków klanu do rozmowy przez Party Chat oraz przeglądać informacje na temat klanów na karcie graczy.

Dodatkowo aktualizacja ta uprościła wyszukiwanie stref wojny w trybie multiplayer, a także zezwala na rozmowy w systemie Party Chat w trakcie rozgrywki. Poprawiono także błąd, w którym zamontowanie latarki na broni VC30 Shotgun wydłużało jej zasięg.

To dopiero początek planowanych przez Guerilla Games aktualizacji – system klanów zostanie jeszcze mocno rozbudowany.