Asset 3

Daylight – konkretna data premiery, nowa galeria i sporo nowych informacji

Andrzej Kała / 22.02.2014
komentarze: 0

Na początku tygodnia prezentowaliśmy Wam nowy gameplay z Daylight. Tym razem niestety nie ma nowego materiału wideo, ale jest sporo nowych informacji i galeria. Przede wszystkim jednak poznaliśmy w końcu oficjalną datę premiery!

Oficjalna data premiery!

Daylight

Zacznijmy może od najważniejszej informacji, czyli oficjalnej daty premiery Daylight. Tytuł ten zarówno na PC jak i PS4 ukaże się już 08.04.2014r. w cenie $14.99/€14.99/£11.99. Twórcy właśnie opracowują szczegóły dotyczące składania zamówień przedpremierowych – więcej na ten temat już niedługo.

RealD 3D

Obie wersje będą w pełni wspierały technologię 3D bez żadnych dodatkowych aktualizacji! Jeśli więc posiadacie telewizor wspierający tę technologię (lub monitor), to potwory z gry będą w stanie podrapać Was za uchem. RealD 3D jest tą samą technologią, którą znacie z sal kinowych i pozwala ona jeszcze lepiej zaakcentować rewelacyjne poczucie głębi obrazu.

Jeśli jednak 3D to dla Was za mało, jest jeszcze jedna niespodzianka – Daylight w pełni wspiera Oculus VR!

Integracja z multimedialnymi funkcjami PS4

Daylight

Ekipa Zombie Studios wbudowała w grę bardzo ciekawy mechanizm dla wszystkich, którzy streamują swoją rozgrywkę. Otóż za pomocą okna czatu na Twitch.tv będzie można dodatkowo straszyć gracza! Funkcjonalność ta jeszcze nie jest skończona, ale jako przykład podano wpisanie w okienku rozmowy słowa „Meow”, które gra rozpozna, a następnie osoba grająca usłyszy odpowiedni głos miauczącego kota. Funkcjonalność ta oczywiście będzie także dostępna w wersji PC! Wiążą się z nią jednak dwa ograniczenia:

  • Wszystkie dostępne polecenia będą posiadały liczniki czasu, co ma zapobiegać bezsensownemu spamowaniu kolejnych odgłosów.
  • Developerzy nie podadzą nigdzie pełnej listy dostępnych poleceń – gracze będą musieli sami je odkryć.

Nowa lokacja – Więzienie

Więzienie to lokacja, która odblokowuje się po uciecze z biura Dr. Mercer. Szpitalne drzwi zamienione zostają na żelazne kraty, pokoje pielęgniarek zostają zastąpione przez punkty kontrolne, a cała lokacja jest przedzielona wysokim na trzy piętra gmachem mieszczącym cele więźniów. W wielu z nich znajdziemy notatki i wiadomości jakie więźniowie sobie przekazywali, pamiętniki strażników, a także ślady pewnych nieprawidłowości. W tej lokacji również po raz pierwszy napotkamy agresywne duchy, a jedyną szansą na przetrwanie będzie dobra znajomość terenu i szybkie przemieszczanie się.

Daylight

Nowa lokacja – Las

Jednym z późniejszych poziomów w Daylight jest las. Dotrzemy do niego po przedarciu się przez więzienie oraz kanały, które będą prowadziły do tego ogromnego, otwartego terenu, rozświetlanego wyłącznie przez nasz telefon komórkowy i słaby blask księżyca. Mimo iż teren ten będzie znajdował się na zewnątrz i z natury będzie otwarty, to nadal będziemy mieć do czynienia z proceduralnym generowaniem tego miejsca podobnie jak w przypadku innych lokacji. W lesie rozmieszczane będą również pewne charakterystyczne miejsca, zawierające dodatkowe informacje do odkrycia przez graczy.

Daylight

Czekamy!

Gra zapowiada się bardzo konkretnie, a dzięki proceduralnemu generowaniu poziomów będzie powód do kilkukrotnego przechodzenia gry bez obaw, że nam się znudzi.

Na koniec jeszcze pełna galeria zawierająca wszystkie nowe screeny.