Asset 3

South Park: The Stick of Truth – pierwsze oceny i recenzje

Andrzej Kała / 4.03.2014
komentarze: 0

Fani serialu South Park długo czekali na grę, która nie tylko idealnie odtworzy znany humor, ale będzie przede wszystkim dobrą grą. Spore nadzieje były kładzione właśnie w South Park: The Stick of Truth, które zapowiadało się bardzo ciekawie i wygląda na to… że fani w końcu się doczekali, choć jak to zwykle bywa – rozstrzał ocen jest ogromny.

Polygon – 8.5/10

Najlepszym dowodem przemawiającym na korzyść The Stick of Truth jest to, że mój entuzjazm nie przygasł gdy natknąłem się na problemy techniczne. Pomimo nich (i żartów, które okazjonalnie są słabe), jest to produkcja, w której nawet najmniej zagorzały fan South Parku znajdzie coś dla siebie i jednocześnie jest to jedno z najwierniejszych przeniesień tego co znamy z serialu do gry jakie przychodzą mi do głowy. (…) Inne gry osadzone w świecie Matta Stone’a i Treya Parkera stawały się więzieniem dla marki, z którego trzeba było uciec. The Stick of Truth z radością ogranicza się do tego świata i zadamawia się w nim w wygodny i radosny sposób.

IGN – 9/10

The Stick of Truth nauczyło mnie jednej rzeczy: Nie chcę więcej grać w kolejną grę South Park jeśli w prace nad nią nie są zaangażowani bezpośrednio Trey Parker i Matt Stone. Z kontrolerem w ręce, prawie dosłownie, gramy w 14-godzinny odcinek South Park. Gra posiada o wiele więcej ciekawostek dla fanów serii niż osób nie mającej z nią styczności, ale to także lekka gra RPG wysokiej jakości. W pewien sposób stanowi 18 sezon serialu – jest zabawna, szokująca, skromna. Utożsamia praktycznie wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od gry w świecie South Park, nawet jeśli w dużej części jest to gra „na raz”.

Listę pozostałych recenzji znajdziecie poniżej, ale wniosek nasuwa się jeden – jeśli nie jesteście fanami serialu South Park, być może gra nie przypadnie Wam do gustu. Jeśli jednak jesteście – warto brać w ciemno, bo tak dobrego tytułu nawiązującego do serialu jeszcze nie było.