Asset 3

BlackWake: Dead Marque – nowi piraci na horyzoncie!

Piotr Spisak vel screwdriver81 / 12.03.2014
komentarze: 0

Podobały Wam się bitwy morskie w serii Assassin’s Creed? Lubicie bitwy rodem z Battlefield’a? Jesteście, lub chcielibyście być, wilkami morskimi? Oto gra dla Was!

Projekt BlackWake: Dead Marque jest co prawda w bardzo wczesnej fazie ale zapowiada się co najmniej interesująco. Graficznie nie jest olśniewający tylko to chyba nie jest najważniejsze 😉 Wyobraźcie sobie takie skrzyżowanie: bitwa morska rodem z Black Flag z mocnymi akcentami rodem z Battlefield’a. Jest statek, są działa, jest potyczka morska, abordaż i walka twarzą w twarz. Trzeba przyznać, że koncepcja jest zacna.

Na pełne wykonanie trzeba będzie zapewne trochę poczekać ale już wiemy czego mniej więcej można się spodziewać. Projekt już jest obecny na Steam Greenlight. Na kanale Youtube’owym projektu można obejrzeć co udało się zrealizować i dzięki temu bardziej możemy wyczuć intencje twórcy.

Po raz kolejny produkcja niezależna pokazuje, że liczy się przede wszystkim pomysł. I to najlepiej świeży gdyż takich, nam graczom, brakuje najbardziej. Zerknijcie na trailer wersji alpha tego tytułu. Wydaje mi się, że warto obserwować rozwój tego dzieła.

Hej Ho i butelka rumu!