Asset 3

Fire TV – Amazon prezentuje konsolę z Androidem na pokładzie

Konrad Ptasiński / 2.04.2014
komentarze: 0

Plotki potwierdziły się! Wprawdzie nie zapowiedziano konkurencji dla Xbox One czy PlayStation 4, ale taka OUYA już może się bać. Amazon zaprezentował Fire TV!

Sprzęt od giganta internetowej sprzedaży będzie nie tylko konsolą. Ma to być multimedialne i wielozadaniowe pudełeczko, na którym bez problemu odtworzymy filmy, seriale czy muzykę poprzez takie serwisy jak Netflix, YouTube, Pandora, iHeartRadio i wiele innych. Do tego oczywiście jeszcze coś bezpośrednio od Amazonu. Brzmi zachęcająco.

fire tv

Nas graczy skusić może jednak najbardziej zapowiedziana współpraca ze znanymi developerami, takimi jak Double Fine, EA, Gameloft, Sega, 2K, Telltale Games czy Ubisoft. Jednak nie ma co się specjalnie napalać, bo całość działać ma na Androidzie, więc na superprodukcje raczej nie ma co liczyć.

W grach sterować będzie można dołączonym pilotem, ale jeżeli chcielibyście więcej komfortu to można dokupić kontroler (tak, to bohater niedawnych plotek). Dostępny on jest w cenie 39.99 dolarów.

fire tv

W konsolce drzemie czterordzieniowy procesor i 2 GB RAMu. Do tego doliczcie komendy głosowe i chodliwy ostatnio temat multimediów w 1080p. Całkiem nieźle jak na pudełko za 99 dolarów. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem, to mamy dobrą wiadomość: konsola jest dostępna już teraz pod tym linkiem, gdzie znajdziecie również całą masę informacji na jej temat.