Asset 3

Fortnite żyje i ma się dobrze!

Andrzej Kała / 10.04.2014
komentarze: 0

Dawno nie mieliśmy okazji dowiedzieć się nic na temat pierwszej strzelanki od Epic Games przeznaczonej na konsole nowej generacji. Na szczęście Fortnite ma się cały czas dobrze, a dodatkowo gra zagościła na najnowszej okładce magazynu Gameinformer.

W Fortnite uświadczymy zarówno tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację z innymi graczami jak i kilka kampanii dla jednego gracza. Największą zmianą jest jednak wprowadzenie modelu free to play! Choć na obecną chwilę tytuł został zapowiedziany wyłącznie na platformę PC, to bardzo możliwe że ta kwestia jeszcze się zmieni.

Fortnite

Jak przystało na grę TPP akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Fortnite będzie posiadał elementy gry survivalowej – gracze będą musieli zbierać zasoby, budować umocnienia i fortece, a następnie bronić się przed kolejnymi falami tajemniczych stworów. Zadanie to ułatwić ma możliwość budowania pułapek oraz zaawansowanych broni, natomiast lokacje mają być generowane losowo.

Na więcej szczegółów musimy poczekać do publikacji najnowszego numeru magazynu Eurogamer. Obecnie jest również możliwość zapisania się do wczesnych testów na oficjalniej stronie.