Asset 3

Severed – nowa produkcja twórców świetnego Guacamelee

Andrzej Kała / 14.04.2014
komentarze: 0

Ostatnia produkcja Drinkbox Studios, czyli Guacamalee delikatnie mówiąc pochłonęła mnie bez reszty. Oprócz jednak tworzenia jeszcze bardziej wypasionej wersji gry o luczadorach, studio zaprezentowało właśnie nowy projekt – Severed, w ktorym będziemy mieli okazję przerobić oponentów na szaszłyki.

Przede wszystkim jednak zapoznajcie się z oficjalnym zwiastunem, który wręcz ocieka kapitalnym klimatem i wykonaniem.

W grze wcielimy się w postać Severe, wojowniczki która jak możecie zobaczyć na zwiastunie, straciła jedną rękę. Cała sytuacja jest owiana tajemnicą i póki co zbyt wiele na temat warstwy fabularnej nie wiemy.

Severed

Sama rozgrywka to otwarty świat, który będziemy podziwiać z perspektywy oczu naszej pięknej wojowniczki, a w jego zakamarkach będą na nas oczywiście czekali różnego rodzaju przeciwnicy. Jak możemy zobaczyć na zwiastunie system walki mocno przypomina Fruit Ninja, ale obstawiam że to wyłącznie same podstawy, a pojedynki będą wymagały odpowiedniej finezji i taktyki.

Severed

Choć nie zapowiedziano na jakich platformach miałby ten tytuł zagościć, to można strzelać że nie obejdzie się bez ekranu dotykowego. Z drugiej strony dokładając wsparcie dla PS Move czy Kinecta można wypuścić ten tytuł praktycznie na każdą dostępną platformę.

Premiera zaplanowana jest dopiero na przyszły rok, więc jeszcze jest sporo czasu.