Asset 3

Kilka informacji o Borderlands 2 na PS Vita

Andrzej Kała / 6.05.2014
komentarze: 0

Do premiery Borderlands 2 na PS Vita pozostało już tylko kilka dni, ale ekipa PlayStation miała już okazję zapoznać się bliżej z tą wersją gry, a co za tym idzie – zdradziła nieco informacji na temat tej produkcji. Wygląda na to, że będzie to stare dobre Borderlands 2 choć odrobinkę przycięte na miarę konsoli PS Vita.

Borderlands 2 - PS Vita

Najważniejszą informacją dla wszystkich fanów będzie to, że wersja na PS Vita będzie posiadała wszystkie znane nam postaci, a więc zarówno postaci z podstawowej wersji gry jak i z dodatków – Gaige the Mechromancer i Krieg the Psycho.

Borderlands 2 - PS Vita

Ciekawie rozwiązano także problem sterowania, bowiem w przypadku tej wersji gry będziemy mieć możliwość pełnej konfiguracji sterowania w opcjach. Dzięki temu każdy może dowolnie przypisać np. umiejętności do panelu dotykowego z tyłu konsoli i dopasować grę do własnych przyzwyczajeń. W trakcie rozgrywki wykorzystywany jest również żyroskop do celowania z broni, dzięki czemu możemy precyzyjnie wymierzyć np. strzał ze snajperki.

Borderlands 2 - PS Vita

Graficznie gra prezentuje się bardzo ładnie, a ilość klatek na sekundę cały czas oscyluje w okolicach 30fps.

Drobnym minusem wynikającym z ograniczeń platformy jest ucięcie ilości graczy w trybie kooperacji do dwóch, zamiast czterech. Starano się przenieść możliwość gry dla czterech osób, ale jakość rozgrywki na tym cierpiała i w rezultacie podjęto taką, a nie inną decyzję.

Borderlands 2 - PS Vita

Na koniec świetna wiadomość dla posiadaczy gry na PS3! Borderlands 2 na PS Vita wspiera system Cross-save, a więc wszystkie zachowane stany gry (o ile zapiszecie je oczywiście w chmurze), zostaną przeniesione także na konsolkę PS Vita!

Ktoś z Was planuje może zakup?