Asset 3

Pojawi się Xbox One bez Kinecta!

Andrzej Kała / 13.05.2014
komentarze: 0

Doskonała wiadomość dla wszystkich graczy, którzy mieli chrapkę na konsolę Xbox One, ale uważali nowy sensor Kinect za zbędny gadżet. Microsoft zapowiedział właśnie, że już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi konsola pakowana bez Kinecta!

Choć my nadal czekamy na premierę konsoli do września, to mimo wszystko wygląda na to że warto będzie jeszcze wstrzymać się z zakupem, bowiem cały czas Microsoft pracuje nad ofertą nie tylko pod kątem aplikacji, ale również i samego sprzętu.

Konsola bez Kinecta ma być dostępna w cenie $399, a więc o $100 taniej od wersji z Kinectem w komplecie. Poza brakiem dodatkowego sensora oba zestawy nie różnią się absolutnie niczym, także jeśli nie urzekł Was Kinect w przypadku Xbox 360, będziecie mogli zakupić konsolę bez tego zbędnego gadżetu.

Xbox One Kinect

Warto jednak zaznaczyć, że Microsoft nadal zamierza aktywnie wspierać Kinecta, a według oficjalnych informacji ponad 80% posiadaczy Xbox One wykorzystuje komendy głosowe. No właśnie… komendy głosowe.

Co jeśli jednak zapragniemy mieć Kinecta? Żaden problem – już jesienią do sprzedaży trafi osobno sam Kinect, a więcej szczegółów na ten temat poznamy już w niedalekiej przyszłości.

Co o tym sądzicie? Dobry ruch ze strony Microsoftu?