Asset 3

Superhot – świetna polska gra niezależna wylądowała na Kickstarterze

Andrzej Kała / 14.05.2014
komentarze: 0

Superhot to polska gra niezależna, która spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem na całym świecie. Do tej pory jednak twórcy stworzyli wyłącznie prototyp, ale ze względu na tak wielkie zainteresowanie postanowili dokończyć ten projekt. W tym celu potrzebują $100.000, które chcą uzbierać poprzez serwis Kickstarter.

Początkowo Superhot powstało w ramach projektu 7 Day FPS – akcji mającej na celu stworzenie strzelanek FPP w czasie nie przekraczającym 7 dni. Wspomniany prototyp tej produkcji został udostępniony całkowicie za darmo i dzięki temu dotarł do szerszego grona odbiorców.

Sam pomysł jest przy okazji bardzo nietypowy bowiem zamiast typowego chowania się za osłonami itp. twórcy zdecydowali się na manipulację czasem, a więc – jeśli my sie poruszamy to i świat się porusza. Kiedy jednak staniemy w miejscu, cały świat gry również się zatrzymuje. To proste założenie okazało się świetnym pomysłem, który dodatkowo był (i nadal jest) niesamowicie grywalny.

Dzięki zebranej kwocie developerzy chcą jeszcze bardziej rozwinąć ten projekt, dzięki czemu powróci on w postaci pełnoprawnej gry. To dopiero początek zbiórki na Kickstarterze, więc jeśli lubicie nietypowe projekty i chcecie wspierać polskich developerów to nie ma co się oglądać! Już w ciągu pierwszego dnia zebrano ponad $7.000, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 30 dni!