Asset 3

Killzone: Shadow Fall otrzyma tryb kooperacji

Andrzej Kała / 19.05.2014
komentarze: 0

Kolejny dodatek do Killzone: Shadow Fall będzie nosił nazwę Intercept i wprowadzi do gry tryb koopreacji dla czterech osób! To drugi „duży” dodatek do produkcji Guerilla Games po wypuszczonym w zeszłym miesiącu dodatku Insurgent Pack.

Dzięki dodatkowi Intercept będziemy mogli wraz z trójką znajomych wcielić się w elitarny oddział VSA – Intelligence Squad Alpha. Naszym zadaniem będzie przechwycenie i przekierowanie transmisji wojskowych Helghastów do kwatery głównej VSA. Aby nieco ułatwić nam to zadanie, postaci w które przyjdzie nam się wcielić otrzymały swoje unikalne klasy – Assault, Marksman, Medic oraz Tactician.

Tryb ten będzie ciekawą wariacją trybu hordy, bowiem naszym zadaniem będzie przejęcie i obrona wież transmisyjnych, do momentu uzyskania odpowiedniej ilości punktów. Oprócz punktów generowanych przez wspomniane wieże transmisyjne, możemy je także uzyskać poprzez eliminację przeciwników, wykorzystywanie umiejętności czy ponowne przejmowanie utraconych wież. Pojawią się także bonusy w postaci wsparcia artylerii czy jetpacków.

Każde odrodzenie poległego członka zespołu będzie zabierało punkty z uzbieranej puli, a gra kończy się w momencie osiągnięcia wymaganego wyniku bądź kiedy ilość posiadanych punktów nie pozwala na odrodzenie się choćby jednego członka drużyny.

W roli przeciwników oprócz zwykłej piechoty pojawią się specjalne postaci Helghastów, które powinniście kojarzyć z trybu kampanii. Możecie więc przygotować się na walkę z kilkoma znajomymi facjatami.

Premiera zaplanowana jest na przyszły miesiąc.