Asset 3

Mortal Kombat X – nowy gameplay i sporo szczegółów

Andrzej Kała / 11.06.2014
komentarze: 0

Ekipa PlayStation.Blog przeprowadziła kapitalny wywiad z Edem Boonem, który zdradził na temat Mortal Kombat X o wiele więcej niż tylko to, że gra będzie oferowała pełne 1080p w 60fpsach!

Historia

Przedstawiona w grze historia rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z Mortal Kombat 9 i będzie rozgrywała się na przestrzeni 25 lat. Oznacza to, że w grze zobaczymy jak część wojowników się starzeje, a także dzięki temu zabiegowi wprowadzeni zostaną zupełnie nowi wojownicy – np. Cassie Cage.

Trzy style walki każdej postaci

Mortal Kombat X

Każda z postaci posiada trzy style walki, które będą miały znaczący wpływ na dostępne ciosy i ich kombinacje. W przypadku Scorpiona Boon wspomniał o Ninjitsu, pozwalającym na wykorzystanie w walce dwóch mieczy oraz Hellfire, stylu w którym dominuje wykorzystywanie „piekielnych” mocy wojownika.

Przychodzą na myśl porównania do serii Street Fighter, jednak tutaj całkowicie zmienia się styl walki, a nie tylko dostępne Super Combo, co wprowadza w pewnym sensie trzy warianty jednej postaci.

Nowi wojownicy

Ferra/Torr – są to dwie postaci w jednym, Ferra to drobna kobieta dosiadająca ogromnego Torra. D’Vhora natomiast jest kobietą pół-człowiekiem, pół-owadem. Niestety nie zdradzono więcej informacji na temat historii tych postaci.

W trakcie prezentacji na ekranie wyboru postaci pojawiła się dwójka nie prezentowanych wcześniej wojowników:

  • Cassie Cage – córka Johnny’ego Cage’a i Sonyi Blade
  • Kotal Khan, o którym nie wiemy nic, choć zapewne ma powiązania z Shao Khanem

Interaktywne Areny i dynamiczne walki

Mortal Kombat X

Wszystkie areny będą pełne rozmaitych animowanych elementów, dzięki czemu ożyją. Dodatkowo na każdej z nich znajdują się interaktywne elementy otoczenia, z których część można wykorzystać do zadania ciosu przeciwnikowi, a odpowiednie wykorzystanie innych elementów pozwala nam np. na ucieczkę z narożnika, czy szybkie przybliżenie się do przeciwnika. Taki zabieg dodatkowo zwiększa dynamikę pojedynków i pozwala uniknąć sytuacji, w której będziemy zamknięci w narożniku.

Mortal Kombat X

Jak mogliśmy zobaczyć na pierwszym zwiastunie powracają X-Ray Moves, które świetnie sprawdzają się w charakterze ciosów specjalnych pozwalających na przechylenie szali zwycięstwa oraz firmowe Fatality, bez którego Mortal Kombat by nie istniał.

Pełny materiał wideo

Gorąco polecam zapoznanie się z pełnym materiałem wideo – sporo się dzieje „w tle”.