Asset 3

Fortnite – jest nowy gameplay, galeria i ruszyły zapisy do alphy!

Andrzej Kała / 9.07.2014
komentarze: 0

Dawno już nie mieliśmy okazji usłyszeć nic na temat Fortnite – nowego projektu EPIC Games. Na szczęście nie został on skasowany, tylko powoli, po cichu był rozwijany wewnątrz studia. Pora zatem rzucić okiem na nowy gameplay, obszerną galerię i nieco nowych informacji na temat rozgrywki.

Na początek to, co wszystkich interesuje najbardziej, czyli nowy gameplay!

https://www.youtube.com/watch?v=ncPK1r_igqk

Jak wygląda rozgrywka w Fortnite

Fortnite

Sporo zagranicznych serwisów miało okazję sprawdzić „organoleptycznie” jak wygląda Fortnite w akcji, dzięki czemu możemy w końcu dowiedzieć się coś na temat tego „jak faktycznie się w to gra”.

Fortnite jest grą, w której uświadczymy różne klasy postaci oraz trójetapowy model rozgrywki. Pierwsze dwa etapy trwają tak długo jak gracze sobie tego życzą, aż w końcu za pomocą wielkiego przycisku przechodzimy do fazy walki. Tak więc na początku otrzymujemy cel do obrony, następnie biegamy po planszy zbierając materiały, budując fortyfikacje i rozszerzając nasz arsenał.

Fortnite

Hasło AI Director powinno być dobrze wszystkim znane z serii Left 4 Dead, który dba o to, żeby rozgrywka przez całą ostatnią fazę stanowiła wyzwanie i wymagała ścisłej współpracy wszystkich graczy. Jeśli wykonuje swoją pracę odpowiednio, to kończymy praktycznie bez amunicji i osiągamy zwycięstwo ostatkiem sił… no, chyba że przegramy.

Co ja robie tu? UU-uuu

Fortnite

No więc czego właściwie będziemy bronić? Otóż naszym zadaniem jest odnalezienie portalu do innego wymiaru i zamknięcie go przy pomocy urządzenia zwanego Atlasem. To właśnie wokół tego urządzenia będziemy tworzyć swoją „wymarzoną” fortecę pełną trudnych do sforsowania ścian i różnego rodzaju pułapek, które mają skutecznie zniechęcać potwory.

Choć zaprezentowano również tryb PvP, to mimo wszystko rozgrywka w nim nie była tak satysfakcjonująca jak w przypadku trybu kooperacji.

Zbiórka doświadczenia

Fortnite

Choć Fortnite jest tworzone z myślą o rozgrywce wieloosobowej, to jest możliwa gra również w pojedynkę, albowiem AI Director dopasuje poziom trudności do naszego doświadczenia i sytuacji na mapie. Nie ma się jednak co oszukwiać – granie w drużynie dostarcza o wiele więcej satysfakcji.

Co jednak jeśli nie mamy czasu spędzić kilku godzin i pomagać naszym współtowarzyszom w grze? Nawet jeśli nie uda nam się przesiedzieć całego czasu i ukończyć pełnej gry, to i tak otrzymamy odpowiednią ilość punktów doświadczenia, adekwatną do naszego wkładu. Dzięki temu rozwiązaniu każdy będzie mógł grać na tyle, na ile pozwoli mu wolny czas, a przy okazji nadal czując, że robi postępy w grze.

Tworzenie przedmiotów

Fortnite

W Fortnite praktycznie wszystkie bronie są od razu dostępne i nie ma ograniczenia czy podziału na poziomy doświadczenia. Jednakże, aby uzyskać dostęp do jakiejś broni i móc ją wytworzyć, należy wejść w posiadanie schematów budowy danej broni. Same schematy możemy oczywiście kupić za twardą walutę, co jest bezpośrednio powiązane z mikropłatnościami, lub otrzymać od znajomych, którzy już dany schemat posiadają.

Choć może ten model bardziej skłaniać się ku modelowi pay to win, to jak zarzekają się twórcy – AI Director służy za narzędzie do balansowania rozgrywki, więc po prostu – mając więcej wypasionego sprzętu, będziemy mieć na swojej głowie większe hordy, lepiej zorganizowanych przeciwników.

Alpha testy

Fortnite

Warto również przypomnieć, że na oficjalnej stronie Fortnite możecie zapisać się na listę chętnych do wzięcia udziału w alpha testach! Tak więc, jeśli macie ochotę spróbować rozgrywki jeszcze przed premierą gry, to jest to idealna okazja.

Czekamy dalej…

Choć wiemy już na temat tej produkcji o wiele więcej niż do tej pory, to nadal nie poznaliśmy choćby przybliżonej daty premiery. Całość zapowiada się jednak bardzo ciekawie i myślę, że mimo oparcia o model free2play, warto o tym tytule pamiętać.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na stronach, do których linki zamieściłem poniżej: