Asset 3

9 Clues: The Ward – nowy kryminał od Artifex Mundi

Andrzej Kała / 18.07.2014
komentarze: 0

Artifex Mundi słynie z wydawania i produkowania kolejnych gier z gatunku HOPA z prędkością karabinu maszynowego. Każda z tych produkcji prezentuje jednak wysoki poziom i udowadnia, że developerzy są mistrzami w swoim fachu. Właśnie zapowiedziano kolejną produkcję – 9 Clues: The Ward od studia Tap It Games, będącą drugą odsłoną serii po świetnym tytule 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek.

9 Clues: The Ward

W produkcji tej, osadzonej w latach 50-tych ubiegłego wieku, będziemy towarzyszyć dwójce detektywów, próbujących rozwikłać zagadkę morderstw popełnionych w zakładzie psychiatrycznym.

W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać:

Młoda detektyw i jej partner wyruszają do ośrodka dla obłąkanych, mieszczącego się na tajemniczej, odciętej od świata wyspie. Tuż po przybyciu na miejsce są świadkami śmierci jednego z terapeutów. Rozpoczynają śledztwo, w toku którego wychodzą na jaw nowe fakty, powiązane z tajemniczym pożarem sprzed 4 lat. Śledczy przekonują się, że każdy krok w sprawie odsłania kolejne mroczne sekrety tego odosobnionego miejsca.

Kto zamordował profesora? Dlaczego jeden z pracowników szpitala oszalał? Kim jest Zed Rascov? Co łączy śmierć lekarza z imieniem Ginger wyrytym w jego gabinecie?

Premiera na platformie PC zapowiedziana jest na III kwartał 2014r.