Asset 3

Tekken 7 – pełna wersja zwiastuna i pierwsze szczegóły

Andrzej Kała / 26.07.2014
komentarze: 0

W trakcie panelu na San Diego Comic-Con, producent serii Tekken – Katsuhiro Harada zdradził pierwsze szczegóły na temat najnowszej odsłony serii. Przy okazji pojawiła się także pełna wersja zwiastuna, którego premierę zapowiadał teaser w zeszłym tygodniu.

W Tekken 7 będziemy mieć do czynienia z bardzo rozbudowaną warstwą fabularną, która jednocześnie będzie zakończeniem sagi klanu Mishima. Dowiemy się w końcu dlaczego Heihachi stara się zabić swojego wnuka, dlaczego zepchnął Kazuyę z urwiska, kim jest Devil Jin oraz poznamy odpowiedzi na wiele innych pytań.

Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat samej rozgrywki, ale Harada wyjaśnił, że powodem są cały czas trwające prace nad rozgrywką. Wiemy jednak, że pojawią się walki 1 na 1, natomiast zabraknie walk drużynowych jak to miało miejsce w grach z serii Tekken Tag.

Postaci do najnowszej odsłony serii zaprojektuje gościnnie 7 artystów – m.in. Mari Shimazaki (Bayonetta), Yusuke Kozaki (No More Heroes), Ninnin (Duel Masters) czy Kenichiro Yoshimura (Anarchy Reigns). Potwierdzono także powrót Larsa z Tekken 6: Bloodline Rebellion, zaprojektowanego od nowa przez Ninnin.