Asset 3

To już dekada od kiedy mogliśmy zobaczyć ten „EVO Moment”

Andrzej Kała / 2.08.2014
komentarze: 0

Nie sądziłem, że od kiedy ta sytuacja miała miejsce, upłynęło już tak dużo czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że do dzisiejszego dnia nie widziałem równie spektakularnej akcji w jakimkolwiek turnieju bijatyk. Daigo Umehara zniszczył Justina Wonga nie tylko wygrywając walkę, ale przede wszystkim kompletnie rozgniatając jego pewność siebie.

Sytuacja ta miała miejsce podczas imprezy EVO 2004, w trakcie turnieju Street Fighter III: 3rd Strike. Daigo wybrał Kena, natomiast Justin walczył Chun-Li. Choć z pozoru może się to wydawać prostym zadaniem – ot, przechwycenie kilku ciosów pod rząd, to w przypadku tego zagrania mamy do czynienia z niesamowitym pokazem umiejętności.

Super Combo w wykonaniu Chun-Li jest tak szybkie, że aby parować pierwszy cios z tej kombinacji należy popchnąć gałkę w kierunku przeciwnika jeszcze ZANIM zacznie on faktycznie wykonywać kombinację. Są to ułamki sekund zanim ekran rozbłyśnie i postać zacznie faktycznie wykonywać ciosy. Do tego dochodzi jeszcze parowanie ciosów na różnej wysokości, co dodatkowo podbija poziom trudności tego dokonania.

Choć minęła już dekada, to nadal mam ciary jak oglądam tę akcję.