Asset 3

BioShock zmierza na urządzenia z systemem iOS!

Andrzej Kała / 4.08.2014
komentarze: 0

A to Ci niespodzianka – pierwsza odsłona serii BioShock pojawi się na urządzeniach mobilnych z systemem iOS! Tak, dobrze przeczytaliście – pierwsza odsłona BioShocka, a nie jakieś tam kiepskie spin-offy w stylu „połącz trzy kolory”. Pojawiają się także pierwsze opinie na temat tej gry, więc zobaczmy o co chodzi.

BioShock iOS

Przede wszystkim za przeniesienie gry odpowiedzialne jest studio 2K China – to samo studio, które na platformy mobilne przeniosło X-COM: Enemy Unknown. Jak wiemy jednak doskonale – gry FPS i ekrany dotykowe to nie najlepsze połączenie. Jeśli posiadamy dodatkowy kontroler, który możemy za pomocą Bluetootha podłączyć do iPada, to problem sterowania nie istnieje, jednakże gra przy pomocy ekranu dotykowego nie należy już do równie przyjemnych. Pojawiają się wtedy charakterystyczne dla takiej konfiguracji bolączki jak problem z celowaniem, strzelaniem i jednoczesnym jeszcze używaniem plasmidów. Jest to jednak kwestia, do której można się przyzwyczaić, choć wiadomo – nie obejdzie się bez drobnych frustracji.

Graficznie gra nieco straciła na jakości, gdyż konieczne było podporządkowanie się do limitu 2GB dla produkcji na urządzenia Apple. Niestety wiąże się to z tym, że w grze nie uświadczymy mgły ani dynamicznych cieni.

Choć nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ani ceny, to wiadomo już, że gra pojawi się pod koniec lata tego roku, a cenowo będzie ona załapywać się do kategorii premium.