Asset 3

Destiny – postacie z bety nie zostaną przeniesione do pełnej wersji gry

Andrzej Kała / 11.08.2014
komentarze: 0

Każda osoba, która grała w alphę Destiny zastanawiała się, czy istnieje jakakolwiek szansa na to, że postęp postaci zostanie zachowany. Niestety po rozpoczęciu beta testów konieczne było rozpoczynanie rozgrywki od zera. Wiele osób spędziło w świecie gry kilkanaście a nawet kilkadziesiąt godzin i zastanawiały się czy tym razem ich postępy zostaną przeniesione do pełnej wersji gry.

Destiny Beta

Niestety tym razem również nie mamy co liczyć na przeniesienie postaci do pełnej wersji gry. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie Bungie:

Od czasów Bety, nieustannie pracowaliśmy nad poprawkami i zmianami w grze. To, w jaki sposób będziecie zdobywać punkty doświadczenia było zmieniane wiele razy. Przedmioty były dodawane i usuwane, a nowe funkcjonalności dodawane bądź usuwane. Choć nie ma ani jednej poważnej zmiany, to suma wszystkich drobnych poprawek i zmian ustawień sprawia, że postaci z wersji Beta w najlepszym wypadku zawierałyby niezrozumiałe informacje, a w najgorszym całkowicie uszkodzone.

Oczywiście nie ma w tym przypadku żadnego zaskoczenia. Nie kojarzę w ostatnim czasie typowej bety, po której postaci byłyby przenoszone do pełnej wersji gry i raczej należało się tego spodziewać. Zarówno alpha jak i beta dowolnej gry służą developerom do testowana różnych aspektów rozgrywki i tak należy na nie patrzeć.

Na szczęście ja bawiłem się z Destiny świetnie i nie widzę problemu w zaczynaniu trzeci raz od początku.