Asset 3

Killzone: Shadow Fall – trzy dodatkowe, darmowe mapy i patch 1.5

Andrzej Kała / 17.09.2014
komentarze: 0

Od momentu premiery studio Guerilla Games cały czas aktywnie wspiera Killzone: Shadow Fall wydając nie tylko płatne dodatki, ale również oferując graczom kolejne mapy do potyczek sieciowych całkowicie za darmo. Przed chwilą ukazały się kolejne trzy mapy – jedna dla pojedynków sieciowych i dwie dla dodatku Intercept, a na początku miesiąca miała miejsce spora aktualizacja.

The Statue

Killzone: Shadow Fall

Nowa mapa stworzona z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają pojedynki sieciowe w Killzone: Shadow Fall. Jest ona zbudowana wokół wielkiego pomnika, który został zniszczony przez ogromną eksplozję. Obecnie Helghasci intensywnie pracują nad odbudową samego pomnika jak i pobliskich budynków. Właśnie na takim terenie budowy przyjdzie nam walczyć.

Intercept Map Pack

Dwie dodatkowe mapy przeznaczone są dla trybu kooperacji Intercept – wymagane jest więc posiadanie tego dodatku.

The ATAC Tower

Killzone: Shadow Fall

Wieże ATAC, umieszczone wewnątrz wielkiego muru, funkcjonują jako bazy dla dronów ATAC patrolujących granice Helghastów. Same drony okazały się bardzo skuteczną bronią przeciwko Vektanom, więc teraz oddział Intelligence Squad Alpha musi przedostać się do wieży i wykraść kody sterujące dronów. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach – nie obejdzie się bez bezpośredniej konfrontacji.

The Canal

Killzone: Shadow Fall

Po tym jak rząd nowego państwa Helghan zarzucił energię hydroelektryczną, kanały stały się gigantyczną rzeką wypełnioną rożnego rodzaju odpadami. Jeden z informatorów VSA użył opuszczonego budynku znajdującego się na terenie kanałów jako kryjówki, ale niestety ślad po nim zaginął. Teraz Intelligence Squad Alpha ma za zadanie odnaleźć i dostarczyć do kwatery głównej zgromadzone przez niego dane. Helghaści już o tym wiedzą i będą starali się przeszkodzić za wszelką cenę.

Patch 1.5

Choć ukazał się on na początku miesiąca, to do tej pory umknęło to mojej uwadze, a wraz z tą aktualizacją wprowadzono szereg poprawek, usprawnień i przede wszystkim – nowej zawartości.

W ramach fazy 2 wprowadzania systemu klanów udostępniono zupełnie nowe funkcjonalności jak Clan Warzones, Clan Matches oraz Clan Leaderboards. W końcu więc należenie do klanu ma sens, a same klany mogą bezproblemowo toczyć miedzy sobą batalię o pozycję w rankingu.

Rankingi wprowadzono także dla indywidualistów, a dodatkowo umożliwiono wykonywanie wyzwań w trakcie rozgrywek z botami. Dodatkowo teraz punktowane są również zabicia wykonane przez naszego sojusznika strzałami przez naszą tarczę – otrzymujemy wtedy punkty za asystę.

Zmiany nie ominęły również dodatku Intercept, który otrzymał dwa nowe tryby rozgrywki.

Brzydkie kaczątko

Można powiedzieć, że Killzone: Shadow Fall nie jest zbyt kochaną grą i wielu graczy ostro ją krytykuje. Z drugiej strony Guerilla Games wręcz zawstydza innych developerów jeśli chodzi o wsparcie swojej gry po jej premierze, od której minął już przecież prawie rok.

Nowe mapy, nowe tryby rozgrywki, wsparcie dla klanów – to spore zmiany, a znakomita część z nich jest dostępna całkowicie za darmo. Co najważniejsze – twórcy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec!