Asset 3

DriveClub PS Plus Edition zaliczy mały poślizg…

Andrzej Kała / 8.10.2014
komentarze: 0

Ekipa Evolution Studios poinformowała, że w związku z obawą o stabilność serwerów, DriveClub PS Plus Edition pojawi się nieco później. Komunikat ten jest następstwem problemów z serwerami, które od momentu premiery DriveClub radośnie sobie leżą i kwiczą.

Najwyraźniej DriveClub cieszy się sporym powodzeniem, a ilość osób chętnych do zabawy sieciowej przerosła oczekiwania twórców. W związku z tym, aby nieco zmniejszyć ruch na serwerach i opanować sytuację, zdecydowano się na przełożenie premiery „darmowej” wersji gry przeznaczonej dla graczy posiadających subskrypcję PlayStation Plus.

Jeśli jednak zdecydowaliście się na aktualizację edycji cyfrowej do pełnej wersji gry, to wszystko odbędzie się bez przeszkód. Choć mogą wystąpić problemy z podłączeniem się do serwerów DriveClub, to warto zaznaczyć, że nadal możecie normalnie grać w singlu, zdobywać wszelkie nagrody i punkty doświadczenia – postęp zostanie zapisany.

Sytuacja jest delikatnie mówiąc żenująca, bowiem to właśnie aspekt sieciowy/społecznościowy jest najmocniejszym atutem tej produkcji i jeśli pada on już pierwszego dnia, to trudno przejść obok tego obojętnie. Destiny pokazało, że można odpalić grę opartą o rozgrywki sieciowe bez problemów z serwerami, wystarczy tylko chcieć…

Kiedy w końcu pojawi się DriveClub PS Plus Edition? Póki co nie wiadomo…