Asset 3

Jade Raymond opuszcza Ubisoft

Andrzej Kała / 21.10.2014
komentarze: 0

Jade Raymond to osoba, która jest dobrze znana każdemu, kto choć odrobinkę interesuje się projektami studia Ubisoft, z serią Assassin’s Creed na czele. Mieliśmy okazję pierwszy raz usłyszeć o niej przy okazji prac nad pierwszą odsłoną serii, choć dopiero przy Assassin’s Creed 2 miała okazję zająć stanowisko producenta wykonawczego. Ta historia jednak dobiegła końca, a Jade ruszyła na poszukiwania nowych wyzwań.

W ciągu dekady pracy w Ubisofcie miała ona okazję pracować jako producent pierwszej odsłony Assassin’s Creed (2004–2007) i producent wykonawczy Assassin’s Creed 2 (2008–2009), Watch Dogs (2008–2009) oraz Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist (2010–2013).

Jade założyła również studio Ubisoft Toronto, którym zarządzała od 2009 roku. Jej obowiązki od dnia 29.10.2014r. przejmie Alexandre Parizeau.

Spędziłam 10 niesamowitych lat w Ubisofcie i jestem dumna z tego, że byłam częścią jednych z najlepszych zespołów w branży i miałam okazję pracować nad wyjątkowymi grami. To jedna z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze, ale studio w Toronto jest silne i na właściwym torze. Jestem przekonana, że teraz jest idealny moment na przekazanie władzy Alexowi i podążyć za osobistymi ambicjami i nowymi możliwościami.

Nie wiemy jeszcze dokąd teraz pokieruje swoje kroki Jade Raymond, pozostaje więc tylko czekać na rozwój wypadków i życzyć jej samych sukcesów na nowej ścieżce kariery!