Asset 3

Share Play zawita na PlayStation 4 w ramach aktualizacji 2.00!

Andrzej Kała / 25.10.2014
komentarze: 0

Wczoraj poznaliśmy oficjalną datę premiery najnowszej aktualizacji systemu PlayStation 4 – Masamune. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem okazuje się, że aktualizacja ta przyniesie ze sobą w końcu Share Play! Od momentu premiery konsoli słuch po niej zaginął, więc tym bardziej cieszy ta wiadomość.

W ramach Share Play będą dostepne trzy możliwości dzielenia się rozgrywką:

Share Screen

W ramach tej funkcjonalności będziemy mogli udostępnić nasz ekran znajomemu, pozwalając mu na oglądanie rozgrywki. Dzięki temu będzie miał on możliwość podpowiadania nam w trakcie gry i co więcej – nie wymaga to subskrypcji PlayStation Plus.

Hand over my controller

Dzięki tej opcji mamy możliwość oddania wirtualnego kontrolera w ręce naszego znajomego i oglądania rozgrywki. Co więcej – nasz znajomy nie musi ani posiadać gry, ani nawet jej ściągać! Dzięki temu rozwiązaniu możemy np. sprawdzić czy dana gra nam się podoba przed zakupem, rozgrywając partyjkę u znajomego. Aktywną subskrypcję PlayStation Plus musi posiadać wyłącznie osoba udostępniająca grę.

Hand over another controller

Może zdarzyć się tak, że dana gra umożliwia rozgrywkę wieloosobową na podzielonym ekranie – w takim przypadku możemy zaprosić do wspólnej gry jednego znajomego i np. przejść kilka poziomów w trybie kooperacji czy rozegrać meczyk w FIFĘ 15. Podobnie jak w poprzednim przypadku – tylko osoba udostępniająca grę musi mieć aktywną subskrypcję PlayStation Plus.

Powyższa funkcjonalność zapowiada się świetnie i jeśli tylko nie będzie ograniczała Was prędkość łącza, może dać mnóstwo frajdy. Pamiętajcie, premiera aktualizacji już 28.10.2014r.

Poniżej jeszcze krótki materiał wideo podsumowujący Share Play.