Asset 3

136 godzin ciągłego grania – rekord Guinessa pobity przez Polaka!

Konrad Ptasiński / 30.10.2014
komentarze: 0

Jeżeli myślicie, że nocka spędzona z ulubioną grą to dużo, musicie zrewidować swoje poglądu. Dziś szczęśliwie zakończyła się rozpoczęta jeszcze na PGA (!) próba pobicia rekordu w najdłuższym graniu.

Hubert „Gordon” Blejch pobił rekord sprzed dwóch lat należący do Okana Kaya. Pierwotnie plan zakładał spędzenie przy komputerze 150 godzin, jednak okazało się to zbyt trudne i ze względów bezpieczeństwa bicie rekordu przerwano. Ostatecznie Hubert spędził 136 godzin grając w Sniper Elite 3: Afrika i pobił poprzedni rekord o 48 minut i 20 sekund.

Huberta stale pilnowało 5-6 osób, w tym ratownik medyczny, który wykonywał badania trzy razy dziennie. Na każdą godzinę grania przypadało mu tylko 10 minut odpoczynku, które Hubert wykorzystywał na szybkie drzemki. Celem całej akcji było zebranie pieniędzy na rzecz fundacji RAK-OFF oraz Child’s Play. Dzięki wyczynowi Huberta udało się zebrać 2,4 tysiąca euro! Dzięki tej kwocie w szpitalach pojawią się konsole do gier, które pozwolą umilić pacjentom trudne chwile.

Aktualnie cała dokumentacja ma trafić do siedziby Księgi Rekordów Guinessa. Kiedy już to się stanie i obejdzie się bez komplikacji, rekord Polaka zostanie oficjalnie uznany w ciągu miesiąca.

Serdeczne gratulacje!

Poniżej możecie zobaczyć ostatnie sekundy bicia rekordu.