Asset 3

Kholat – polski survival horror na faktach

Piotr Szychowski / 30.10.2014
komentarze: 0

Zdaje się, że nie mieliśmy jeszcze okazji pisać na temat Kholat – ciekawego projektu polskiego studia IMGN.pro, ale zamierzamy nadrobić to z nawiązką. Usiądźcie więc wygodnie i posłuchajcie „co zacz”, bo na deser dorzucamy świeżutki gameplay.

Kholat to gra przygodowa w stylu survival horroru, a jej motorem napędowym jest prawdziwa, datowana na 1959 rok, historia grupki rosyjskich studentów zaginionych w Przełęczy Dyatlova. Lodowe pustkowie okazało się zabójcze dla poszukiwaczy przygód, zaś miejsce odnalezienia ciał nieszczęśników to niesławna Cholat Sjakl (co w języku Mansów tłumaczy się na „Góra Umarłych”). Stąd właśnie tytuł produkcji.

kholat-screen-2

Gra powstaje na Unreal Engine 4 i ma oferować niezapomniane doznania z dziedziny straszenia i wywoływania silnych emocji, nie tylko przy pomocy realistycznej grafiki, ale też autorskiego narzędzia „fear manager”. Do zadań tej technologii należy dopasowywanie czynników wywołujących atmosferę grozy do aktualnych poczynań gracza. Dzięki temu każde podejście do gry ma być unikalnym doświadczeniem.

Nie wiem, jak wam, ale mnie strasznie podoba się przyjęta przez twórców koncepcja. Dlatego z niecierpliwością wypatruję kolejnych informacji dotyczących Kholat, a wam gorąco polecam zapoznać się z oryginalną historią pechowych podróżników. Być może jeszcze bardziej przekonacie się do produktu. Poniżej obiecany zwiastun z elementami rozgrywki:

Aha, debiut został zaplanowany na bliżej nieokreślony rok 2015, jednak życzymy deweloperom jak najszybszego ukończenia produktu. Co w dobie nieustannie opóźniających się premier może nie być wcale takie łatwe.